Wpis z mikrobloga

Załóżmy, że odziedziczę 100 000 PLN po babci

Pytanie co zrobić z tą kasą? Jak ja oszczędzić / zainwestować?

Co rekomendujecie?

Odpada:
- Nie prowadzę firmy i nie zamierzam - więc w nią reinwestować / nie będę jej zakładał
- Sam grać na giełdzie nie będę - grałem przed poprzednim kryzysem nie zamierzam znów w to wchodzić
- Mam zdrowie OK więc nie za bardzo mam jak w to inwestować
- Nie muszę inwestować w szkolenia - pracodawca daje mi elastyczny budżet na szkolenia, więc też to odpada
- #bitcoin / #altcoin tego się boje
- Nie chcę wrzucić tego na lokate 1% ;-( ale tak się to skończy jak nie znajdę jakiegoś fajnego rozwiązania

Cel:
- Nie chce rozwalić tej kasy.
- Nie planuje rozwalić to "dziwki koks i wódę"
- Chce bezpiecznie to ulokować
- Lub spokojnie zainwestować (4 - 8 % to by było coś!)

Tak wiem jestem biedakiem programista15k / programista30k / programista50k tyle mają po jednej wypłacie.

#inwestycje #oszczedzanie #pieniadze #zloto #akcje #gielda
Turysta10 - Załóżmy, że odziedziczę 100 000 PLN po babci

Pytanie co zrobić z tą ka...

źródło: comment_1640633871wokHiN6hI0rd0K7QEBid3d.jpg

Pobierz
  • 104
here we go again, kolejny co chce zainwestować z kilkuprocentowym zyskiem ale niczym nie ryzykować, czyli ma być dochodoeo ale bezpiecznie jak na lokacie. Pomarzyć można ale są tylko halucynacje z braku spadku i ekonomicznego ogarnięcia


@hu-nows: Masz sporo racji. A co możesz polecić z niewielkim ryzykiem oraz szansą na zysk w skali roku 4% - 8%?
@Turysta10: zle do tego podchodzisz. To moze byc milion to moze byc 10k. Po prostu gielda jest nie dla kazdego. Bidzisz sie rano i masz 30% w plecy. Dupa obsrana? Sprzedajesz wszystko i zastanAwiasz die co dalej. A dalej jestes 30% w plecy . Na nas takie spadki nie robis wrażenia (,o ile mamy plan:). I zycie kreci sie dalej
@Turysta10: here we go again, kolejny co chce zainwestować z kilkuprocentowym zyskiem ale niczym nie ryzykować, czyli ma być dochodowo ale bezpiecznie jak na lokacie. Pomarzyć można ale są tylko halucynacje z braku spadku po babci i ekonomicznego ogarnięcia


@hu-nows: dajże spokój, akurat posta napisał bardzo dobrego i nie ma żadnych nierealistycznych wymagać. Napisał, że chce bezpiecznie, a 4-8% rocznie to byłoby coś...

Pare procent rocznie to akurat bardzo realny
@Turysta10: miejsca podziemne na wynajem.

Inne opcje to albo większe ryzyko, albo mniejszy zysk


@Blitzkrung: miejsca podziemne mają często wysokie opłaty do wspólnoty, podatek od nieruchomości albo np. użytkowanie wieczyste i te miejsca potrafią wychodzić dość różnie.

Sam próbuje teraz miejsca parkingowe kupić, ale w konkretnym miejscu i to głównie spekulacja ze względu na brak miejsc w tej okolicy i dość szybki ich wzrost wartości, bo sam wynajem wychodził mocno
@KeepCalm: szeroka ekspozycja ucina zyski, nie prześcigniesz tym sposobem głupiego spx500


@Ghost2: odniosę się do tego na specjalnej konferencji prasowej po tym jak już uda mi się obejrzeć film, bo w tej chwili youtube mi się wiesza.
@Turysta10: każdy sam musi się dopasować do rynku, Mircy doradzają nawet nie wiedząc na jaki okres możesz zamrozić kapitał, czy akceptujesz jakąkolwiek stratę, czy to będzie twój cały kapitał czy "nadmiarowe" środki, każdy zawodowy doradca najpierw wybada twoją sytuację życiową a nie będzie rzucał aktywami które akurat mu się podobają. No i te powtarzające się porady żeby inwestować w amerykańskie akcje gdy są na historycznych szczytach a wykres niebezpiecznie przyśpiesza, zawsze
hu-nows - @Turysta10: każdy sam musi się dopasować do rynku, Mircy doradzają nawet ni...

źródło: comment_1640636601dGaiBZ2aAzDwzMTlqngsGT.jpg

Pobierz
@Turysta10: Ja bym poszedł troche pod prąd i zainwestowal w sztukę, ewentualnie jakieś kolekcje np monety albo jakieś auto z potencjałem na youngtimera. Przy właściwym doborze tego co kupisz spokojnie może sobie to leżeć/wisieć/stać. Podatku od tego nie zapłacisz (nie licząc auta i opłat związanych), wartość raczej nie spadnie więc jedyna obawa, to że cię ktoś okradnie.
amerykańskie akcje gdy są na historycznych szczytach a wykres niebezpiecznie przyśpiesza, zawsze to kończy się tak samo, bolesną korektą


@hu-nows: no tak, lepiej kupować coś co spada ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nikt kto kiedykolwiek w historii kupił spx500 nie stracił, jeśli trzymał odpowiednio długo (w przypadku kupienia przed samym krachem) no ale Mirek będzie pierwszym, w końcu przecież musi spaść, ha!