Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki i Mirabelki.
Szukam pracy w IT. Do tej pory pracowałem w Automatyce ale chcę się trochę przebranżowić. Od pół roku uczę się C++ i w tym języku czuję się już dosyć swobodnie. Przerobiłem codeblocka, Borland c++ buildera a aktualnie pisze w visual studio (nie sądziłem że to taki kombajn btw). Znam też podstawy pythona, posiadam raspberry pi w domu na którym się uczę wykorzystania tego w praktyce.
Problem leży w braku studiów i doświadczenia w branży co w zasadzie ogranicza możliwość aplikowania do przynajmniej 90% ofert w moim regionie (warmińsko mazurskie)
Jeśli ktoś ma wiedzę gdzie mógłbym spróbować aplikować lub jak podnieść sobie szansę zatrudnienia w branży w mojej sytuacji byłbym bardzo wdzięczny. Jestem mobilny. Mogę podjąć się pracy od zaraz.
#praca #szukampracy #it #programowanie #programista15k #c++ #python #olsztyn #warminskomazurskie
  • 20
@grezzle: jak umiesz kodować, to na studia nikt nie patrzy za bardzo, raczej na portfolio, znajomość teorii i działanie w praktyce. Jak jesteś dobry technicznie, to tylko przejść przez pierwsze sito HR z kompetencji miękkich, bo na rozmowie technicznej Cię przemaglują jak trzeba.

W dodatku C++ to już powoli odchodzi do lamusa. Dobry do nauki kodowania jako takiego, ale w praktycznym użyciu będzie zaliczał trend spadkowy, bo wchodzą nowsze i lepsze
@grezzle: myślę, że to zależy od profilu Twojej przyszłej pracy, jeśli będziesz mial robić coś fizycznie, mikrokontrolery itp. to może być ciężko ale jeśli samo programowanie to nei robi to różnicy.
W dodatku C++ to już powoli odchodzi do lamusa. Dobry do nauki kodowania jako takiego, ale w praktycznym użyciu będzie zaliczał trend spadkowy, bo wchodzą nowsze i lepsze rzeczy. Teraz największy hype robi się na pythona bodaj


@moll: Zanim C++ zniknie z rynku to wszyscy tu zgromadzeni będziemy martwi albo na emeryturze. Im mniejsze zainteresowanie tym większe pieniądze dla specjalistów. C++ i python to dwa różne światy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@1SunnyBunny1: Ja na początku swojej drogi miałem styczność z kiepską firma, bez wsparcia, złą atmosferą a rzucony byłem na stary projekt. Wiem że różnie ludzie trafiają i np. Billenium prezentuje już zupełnie inny poziom ale tam nie każdy się dostanie.