Wpis z mikrobloga

#mirkokoksy #silownia odkąd zacząłem spinać łopatki podczas martwych ciągów mniej wyciskam w martwym niż w przysiadach xd. Mógłbym zrobić więcej powtórzeń w martwym i z większym ciężarem ale musiałbym puścić(zgarbić) górę pleców. Czy to znaczy, ze powinienem skupić się nad rozwojem mięśni czworobocznych? Kładąc priorytet na np wiosłowania?
  • 11
@Antinous: No to nie jest to konieczne w martwym. Łopatki w retrakcji i depresji są ważne przy wyciskaniu, ale już nie koniecznie w innych ćwiczeniach. Nawet żebyś nie wiem jak się starał to nie utrzymasz swojego maksa na martwy w retrakcji i depresji. Załóżmy, że bierzesz na martwy 300kg, a wiosłujesz 180kg. Nie ma szans jak widać na to aby góra pleców była w stanie utrzymać prawie 2x taki ciężar. Dopóki
@Antinous: Na tyle na ile to możliwe powinno się wykonać ruch łamania sztangi itd. ale tak jak mówie nie da się mieć w pełni spiętych łopatek w martwym. Łopatki spina się między innymi po to np. w wyciskaniu, aby utworzyć przestrzeń w panewce żeby więzadła przy ruchu wyciskania się nie ocierały, w martwym ciągu nie ma tego problemu bo głowa kości ramiennej w ogóle się nie rusza, więc żadna kontuzja nam
@dsomgi00: dzięki. Mógłbyś mi jeszcze poradzić czemu przy przysiadzie i martwym ciągu wyciskam praktycznie tyle samo. Większość ludzi więcej podnosi w martwym.

Wydaje mi się, ze mam słaba górę pleców. Może skupie się na wiosłowaniu lub jakieś y-raise pod koniec treningu?
@Antinous: Nie mam pojęcia, dużo czynników może mieć tutaj wpływ. Po za tym niekoniecznie zawsze martwy musi być dużo silniejszy od przysiadu. Zależeć może dużo od twojej biomechaniki. U osób ze stosunkowo krótką kością udową np. to normalne że przysiad mają taki jak martwy lub podobny.
@OttoVonAnus: robię 5x5 Co drugi dzień
- Trening A: Przysiady, Sztanga na klatę, Wiosłowanie, biceps izolacja, triceps izolacja, Łydki
- Trening B Martwy, Wyciskanie nad głowa, podciaganie, biceps izolacja, wyciska je wąsko.

Izolacje robię 3x8-10. Dziś dodałem do treningu wiosłowanie z wąskim i szerokim uchwytem na maszynie kablowej xd Moja góra pleców jest słaba, wyglada na płaska w stosunku do klaty

W miarę jeszcze progresuje na wielostawach(oprócz wyciskania na klatę)