Wpis z mikrobloga

@Strzelec_wyborowej: @mikox2k4:
Wczoraj kolega w prac bazie mówił że w domu ma aferę, bo przyszły na wieś emerytury, i teściowa(oboje z teściem zatwardziałe pisowce) w nowym ładzie dostała mniejsza emeryture, a inni emeryci na wsi dostali ciut wiecej albo na zero.

No to nakręciliśmy kolegę żeby teściowej powiedział że pewnie ma coś do ukrycia z przeszłości i musiała kiedyś dorabiać się kosztem innych, bo przecież PREZEZ JASNO POWIEDZIAŁ ŻE UCZCIWI
Dostałem więc 9 groszy podwyżki na 1 litrze paliwa...


@bobiczek: a w rzeczywistości może okazać się że więcej
załóżmy że wystawiasz jedną fakturę na 15k netto, doliczasz do tego 23% vat, do tej pory w koszty wrzucałeś paliwo i odliczałeś vat, teraz będziesz miał mniej vatu do odliczenia i będziesz musiał zapłacić więcej do US ( ͡° ͜ʖ ͡°)
a w rzeczywistości może okazać się że więcej

załóżmy że wystawiasz jedną fakturę na 15k netto, doliczasz do tego 23% vat, do tej pory w koszty wrzucałeś paliwo i odliczałeś vat, teraz będziesz miał mniej vatu do odliczenia i będziesz musiał zapłacić więcej do US ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Xuzoun: tso xD
Przecież netto zostanie mu dokładnie tyle samo. VAT jest podatkiem neutralnym dla przedsiębiorcy.

Dla przedsiębiorcy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Heroina340: no ale wszystko jasne. W razie wątpliwości należy po prostu, będąc pisowcem, wyrazić swoje zdanie, niczym niezmącone i osadzone na najtwardszym znanym ludzkości argumencie "BO JA TAK UWAŻAM" i wszystkie problemy same dokonują anihilacji. I nie ma wtedy w ogóle miejsca na choćby cień pomyślenia o tym, że może być dana sprawa nie po myśli pisowca. Po prostu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Dostałem więc 9 groszy podwyżki na 1 litrze paliwa...

@bobiczek: a w rzeczywistości może okazać się że więcej
załóżmy że wystawiasz jedną fakturę na 15k netto, doliczasz do tego 23% vat, do tej pory w koszty wrzucałeś paliwo i odliczałeś vat, teraz będziesz miał mniej vatu do odliczenia i będziesz musiał zapłacić więcej do US ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Xuzoun: Ja bym powiedział że nawet mniej,