Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pieczarrra: Nie mam aż takiego problemu, ale mi na pękającą suchą skórę pomagał dobry krem do rąk z kilkoma kroplami olejku z nasion malin. Dobrze otula i natłuszcza skórę. Bo te wszystkie kremy nawilżające na bazie wody tylko pogarszają sprawę przy niższych temperaturach.
@pieczarrra: też mam ten problem zimą i też mi nic nie pomagało, w końcu poszedłem do derma i dostałem receptę na robione smarowidło. Smarowałem raz wczoraj, a już jest lepiej. Ogólnie powiedziała, żebym unikał wody no i żadnej dezynfekcji, a ja jej na to, że pracuje w kontakcie z wodą, więc elo xD
Ale krem pomaga ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A jeszcze powiedziała, żebym oprócz tego stosował
@pieczarrra przestałam używać zwykłego mydła, tylko syndety (najtańszy i najłatwiej dostępny to kostka dove), na noc smaruję kremem z Lidla z czerwoną nakrętką (taki mocno wazelinowy, podróba jakiejś neutrogeny), staram się pić dużo wody i zawsze noszę rękawiczki. To wszystko bardzo mi pomava
@pieczarrra: Sprawdź kremy od Panier de sens, do dostania w Douglasie. Jako, że moje ręce zimą wyglądają okropnie to ten kremik to wybawienie po całym dniu. Ja od siebie mogę powiedzieć żebyś uważała na kremy dla atopców, bo zachwalany na biedawkowych grupach Mediderm mnie uczulił.