Wpis z mikrobloga

910 + 1 = 911

Tytuł: Psychoza
Autor: Robert Bloch
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Ocena: ★★★★★★★★
ISBN: 9788377313398
Tłumacz: Ewa Spirydowicz
Wydawnictwo: Vesper
Liczba stron: 220
Historię przedstawioną w książce poznałam już wcześniej oglądając film Psychoza Alfreda Hitchcocka oraz film Hitchcock, który opowiadał o kręceniu Psychozy w 1959. Oglądałam też serial Bates Motel, który jest luźną interpretacją książki. Wszystkie te trzy ekranizacje bardzo mi się podobały więc kiedy dowiedziałam się, że bazują one na książce, chętnie po nią sięgnęłam.

Pomimo tego, historia była mi znana to dzięki książce odkryłam ją na nowo. Autor bardzo dobrze przedstawił Normana Batesa. Czytając książkę nie wyobrażałam sobie postaci przedstawionych w filmie, czy serialu, a nową sylwetkę opartą właśnie na książkowym opisie. Robert Bloch również bardzo dobrze zbudował akcje. Dzieli się z czytelnikiem taką ilością informacji, jaka jest mu na dany moment potrzebna, zostawiając jednocześnie trochę niedopowiedzeń, które zachęcają do dalszego czytania. Książka nie jest długa ale jest bardzo treściwa. Czytając ją można czuć lekką grozę i dreszczyk emocji.

Ostatnią część opinii dodaję jako spojler. Nie radzę zaglądać tym, którzy nie znają fabuły bo w zasadzie zdradzam największą tajemnicę książki :)


Gorąco polecam zarówno książkę jak i oba filmy oraz serial.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #kryminalbookmeter #sensacjabookmeter #thrillerbookmeter
Pobierz Owieczka997 - 910 + 1 = 911

Tytuł: Psychoza
Autor: Robert Bloch
Gatunek: kryminał, s...
źródło: comment_1646586625077altHGdzQFBURt0HW9UQ.jpg
  • 4
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★ (8.0 / 10) (3 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-04-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: fantasy, science fiction, horror
Liczba stron książki: 224

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2022-02-08 - Użytkownik Certis ocenił na: ★★★★★★★★ (8.0 / 10) - Wpis »
2\. 2020-03-30 - Użytkownik maly1234 ocenił na: ★★★★★★★★ (8.0 / 10)