Wpis z mikrobloga

Uczmy się wszyscy na przykładzie Rosji. Walczmy o wolne media, wolność słowa i wyboru, niezawisłe i niezależne sądy, konstytucję, brak korupcji; walczmy z nacjonalistyczną propagandą opartą na sentymentach i emocjach, obskurantyzmem.

Uczmy się też na przykładzie zachodu. Niektórzy dopiero w dobie kryzysu i wojny zaczynają zauważać, co tak na prawdę jest ważne dla niepodległości i siły społeczeństwa i kraju, a co powinno zajmować drugi albo trzeci plan.

Ehh, marzy mi się silna, wysoko rozwinięta Polska, z której moglibyśmy być dumni. Kiedy wyciągać wnioski, jak nie teraz? Jak na dłoni dzisiaj widać, co trzeba kultywować, a od czego stronić.

#ukraina #wojna #rosja #polska
  • 84
  • Odpowiedz
@Murmrgh: Opisałeś teraz politykę Putina. Odizolować się, inwestować w armię, wyciąć wszystkie centra "dezinformacji i manipulacji" w pień. Przecież sens mojego wpisu jest zupełnie odwrotny, mamy do tego nie dopuścić, bo kiedyś może być za późno i możemy nie mieć nic do gadania tak jak teraz Rosjanie.
  • Odpowiedz
@scotvil: @scotvil: Przecież nie napisałem, że nie ma wolnych mediów, tylko że mamy o nie walczyć i jest to w interesie każdego obywatela. Jak jedna partia zaczyna przy czymś mącić i ograniczać ludziom swobodę, to nie można klaskać tylko dlatego, że dopierdziela tym opozycji.
Mój wpis w ogóle nie miał być nacechowany propagandą jakiejkolwiek partii, a widzę, że wiele osób dorabia do niego swoje ideologie ( ͠°
  • Odpowiedz
Mam wrażenie ze mało ludzi rozumie że degeneracja nastąpiła tak naprawdę po potopie szwedzkim.


@Krisskow: Po potopie to już było po ptokach. (Czemu sprzyjał też totalny upadek gospodarczy). Zaczęło się wcześniej - olewanie prawa, zanik tolerancji religijnej. Te dobre czasy to był tak naprawdę XVI wiek. Ale tak, jest do czego wracać.

Tym bardziej, że, o czym mało kto wie, proto-Oświecenie (w tym Locke) czerpało pośrednio z dorobku myśli politycznej i
  • Odpowiedz
@Ping_pong_ching_chong: dlatego powiedzmy NIE, TEJ ANTYDEMOKRATYCZNEJ UE, KTÓRA OBECNIE TYLKO I WYŁĄCZNIE UMIE ŻEROWAĆ NA SŁABSZYCH
dali dupy ws putina, dali dupy ws białorusi, dali dupy ws imigrantow, nawet dają dupy obecnie ws uchodźców, ogólnie oni tylko dają dupy, nigdy nic sami nie osiągnięli, wiec czego sie spodziewac? no niczego, trzeba wziac jak zawsze sprawy w swoje rece, zakasac rekawy, pracowac i nie dac sie im oszolomic, brawo polska...
  • Odpowiedz
@GhorgorBej:

Źródła polskie z tamtych czasów wskazują powód zaniku tolerancji wobec prawosławnych i protestantów.


Chłopie weź książki historyczne o religii w Polsce poczytaj a nie powielaj propagandę o wolności religijnej. Konfederacja Warszawska to 1583r. Synod Piotrkowski drugi w którym Katolicy przejęli całość władzy duchowej w kraju to 1589r. Tyle trwała ta słynna wolność religijna w Polsce. Po tym istniała tylko dlatego, że na takim dużym terenie ciężko było katolikom wszystkich za
  • Odpowiedz
@panropuch: tyle wysrałes "a za POOOOOo"

Jak tylko nasze sądy przestaną wsadzać ludzi do aresztu na rok, bo tak sobie prokurator wymarzył, skończą wydawać wyroki wyciągnięte z dupska, a postępowanie przed sądem nie będzie trwało średnio dwa lata, to niech sobie będą wo-lne-są-dy.


A tutaj wchodzi PiS z Ziobro na czele i rozpieprza twoje marzenia w pył i sprawia że sądy funkcjonują jeszcze gorzej.

Co do korupcji, to na miejscu opozycji
  • Odpowiedz
@Bielas: Media nie muszą być "obiektywne" (co to niby znaczy?). Media mają być rzetelne i nie obawiające się konsekwencji karnych i finansowych informowania.
  • Odpowiedz
@Ping_pong_ching_chong: Dokładnie, od zawsze twierdziłem że na szczuciu i nienawiści nie da się zbudować zdrowego społeczeństwa. Można zbudować jedynie naród zastraszonych moralnych karłów i kalek intelektualnych, dobitnie to widać na przykładzie społeczeństwa rosyjskiego. Żywienie się nienawiścią to cecha ludzi małych, nieudolnych i słabych. Na nienawiści nie da się zbudować niczego konstruktywnego, można tworzyć tylko podziały.
  • Odpowiedz
@Ping_pong_ching_chong: wolne sądy takie jak ci sędziowe kodziarze justica co uważają że putin lepszy niż kaczyński nie? dziękuje bardzo za takich bezstronnych sędziów, neich się pie#@4lą
Każdy sędzia co ma słabe wyniki, duży procent apelacji, błedów WYJE$#$AC i odebrac emeryture, niezaleznie od wieku ,sprawa zalatwiona, dziekuje dobranoc,
  • Odpowiedz