Wpis z mikrobloga

Mirki pomuszcie ()
Sprzedałem gościowi na Allegro na licytacji uszkodzonego iphona oczywiście w dziale uszkodzone. Sęk w tym, ze uszkodzone było tylko popękane tylne plecki i guzik od wyciszania ciężko chodził. Wysłałem kurierem ubezpieczony i gość mówi, ze ekran nie działa, ze był w serwisie itp i mówią , ze to wyswietlacz czy taśma czy cholera wie co i, ze mam coś niby z tym zrobić XD No a ogólnie to było sprawne bo przecież go wyzerowalem itp. Co zrobić z tym faktem przecież mu nie zapłacę ani nie przyjmę uszkodzonego XD

#allegro #licytacja
  • 4
Co zrobić z tym faktem przecież mu nie zapłacę ani nie przyjmę uszkodzonego


@Wypokowicz93: jeśli nie napisales w ofercie sprzedazy ze rękojmia jest wyłączona to kupujacy ma rok rękojmi. Jesli złożył reklamacje to musisz ja przyjac i rozpatrzyc. Oczywiscie grzecznie przyjmij, pozniej poinformuj ze reklamacja zostala odrzucona i każ klientowi odebrac towar na swoj koszt od ciebie. Gość za cwaniakowanie bedzie 2x koszt wysylki w plecy. a ty czysty
@Wypokowicz93: jeśli jesteś osobą prywatną i nie prowadzisz działalności gospodarczej, nie masz obowiązku przyjęcia zwrotu przedmiotu. Oczywiście możesz zgodzić się na zwrot, jeśli kupujący o to poprosi. Jednak kupujący może zgłosić reklamację z tytułu rękojmi. Rękojmia to Twoja odpowiedzialność za przedmiot przed kupującym. Jeśli sprzedany przedmiot ma wadę fizyczną lub prawną, kupujący może domagać się od Ciebie naprawy, wymiany, obniżenia ceny lub odstąpienia od umowy. Rękojmia obowiązuje przez dwa lata od