Wpis z mikrobloga

Bekę mam ostrą z wykopków walących konia do K O S M I CZ N Y CH zarobków w IT #programista15k

Realia są takie, że dobre zarobki to mają właściciele januszexów albo politycy, a nie małpy od kodowania.

Kiedy wy waliliście konia do skryptów ucząc się języków i frameworków, to Juleczka szalała z Mokebe na Erasmusie, a dzisiaj w HR zarabia tyle samo co wy xD jakie to uczucie?

#praca #pracbaza #pieniadze #zarobki #korpo #korposwiat
JanRouterTrzeci - Bekę mam ostrą z wykopków walących konia do K O S M I CZ N Y CH zar...

źródło: comment_1649421310hXlTsAto3DolIz3kZmUgZV.jpg

Pobierz
  • 105
  • Odpowiedz
@JanRouterTrzeci:
W pewnej spółce prezesi postanowili zatrudnić asystentkę dla członków zarządu. Oprócz stosownych kwalifikacji, kandydatka powinna mieć 180 cm wzrostu, długie nogi, piękne piersi, blond włosy, itp. Po serii rozmów kwalifikacyjnych została im jedna kandydatka, która spełniała wszystkie wymogi. Zadali jej pytanie:
- Jakie są pani oczekiwania finansowe?
- 12 tysięcy PLN netto.
- Co?! U nas to główny księgowy zarabia tylko 6 tysięcy...
- To ruchajcie księgowego...
  • Odpowiedz
@Blomex: @niochland: w każdej szanującej się firmie związaną z automatyzacją procesów przy użyciu narzędzi RPA. 2 miesiące temu szukali do konkurencyjnej firmy seniorów za 28k+ b2b na projekty do dun&bradstreet. Nawet w big4 dają 7-8k dla osób bez doświadczenia
  • Odpowiedz
@JanRouterTrzeci: czemu typ od klepania CRUDa miałby zarabiać 50k? Tyle zarabiają spece od security, jakieś mózgi od ML, AI, algorytmów ew ludzie na pozycjach managerskich.

Prawda (smutna) jest taka, że taki przeciętny programista średnio nie zarabia nawet tych 15k - parę lat temu to były okolice 8k, teraz jak wklepałem na szybko w pracuj.pl raport widzę że bliżej 12k. Podobny raport widziałem nie tak dawno na Bulldogu, nawet pisałem o tym
p.....k - @JanRouterTrzeci: czemu typ od klepania CRUDa miałby zarabiać 50k? Tyle zar...

źródło: comment_1649422411a2njzR1BsDnFmhE4oLGLO1.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@JanRouterTrzeci: Jesteś naiwny, jeśli myślisz, że do zostania HR managerem wystarczy ruchać murzyna.

Nie no, wiadomo, możesz dostać dobre stanowisko przez łóżko (choć to inna sprawa), ale musisz być naprawdę atrakcyjny/atrakcyjna.
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: O właśnie, złote słowa. Wykopki nie odróżniają klepaczy od programistów programistów. Tych drugich to nazywam dosłownie artystami kodu, od których to ci pierwsi biorą kod z GitHuba. Ci drudzy to wtedy cisną po 30k-40k samej podstawy i sky is the limit

Owszem można klepać klepać i wyklepać 15k, ale niech taki klepacz nie liczy, że za samo klepanie dostanie stanowisko tego wyżej

Tak samo jak można całe życie w korpo
  • Odpowiedz