Wpis z mikrobloga

Jak tam kredyciarze wasze inwestycje w #nieruchomosci na lewarze 80%? Słyszałem, że to żyła złota, a lokatorzy będą sami spłacać miniratkę XD
To jak od przyszłego miesiąca pewnie będzie dwukrotne zwiekszenie czynszu za najem, żeby INWESTYCJA się spięła? ( ͡º ͜ʖ͡º)
Niestety tak to już jest z nieruchomościami, że pasywny dochód jest zastępowany przez aktywne koszta, ale o tym na jutubie pewnie nie wspominali ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Strach pomyśleć co bedzie z danymi za 2 kwartał 2022 roku ( ͜͡ʖ ͡€) kupię wam kawke w żabce jak już wyladujecie pod mostem albo dam wam spróbować jak smakuje pomarańcza #testoviron

#kredythipoteczny #kredyty #gielda #mieszkanie #dom #inwestycje #pieniadze
Pobierz
źródło: comment_1650536500yBFJ4FmbgPu0Lkz79l7h36.jpg
  • 29
@BurzaGrzybStrusJaja: tak skrótowo, chodziło mi o duże miasta. na prowincji przy takiej demografi może nie być różowo, ale miasta typu warszawa staną się berlinem, czyli większość polaków będzie mogłą zapomnieć o własności tam, bo po prostu nie będą dysponowali takim kapitałem jak inwestorzy z innych krajów dla których jeszcze u nas jest tanio
@BurzaGrzybStrusJaja: To nie do konca takie proste, bo juz przyjechalo 2 banki uchodzcow, z czego minimum polowa zostanie. To juz masz 6 lat dziury demograficznej zasypane. Juz wczesniej Ukraincy ratowali ZUS. Dane NBP mozna wyrzucic do smieci teraz, bo jest czarny labadz w postaci wojny. Ceny najmu we Wrocku i innych miastach poszly mega do gory, wiec rentownosc pojdzie do gory. Nie wszyscy kupowali na szczycie bańki, tylko tez 3 albo
@BurzaGrzybStrusJaja: Przewidywali, że będzie mega odplyw Ukraincow z PL po otwarciu niemieckiego rynku pracy, a nic takiego sie nie stało. Zachod i PL to już nie jest taka duża przepaść jak kiedys plus tam dziwnosci kulturowe i wiele konfliktów z tym zwiazanych powoduje problemy. Statystyki ogloszen najmu nie pokazują za razie powrotu do liczby ogłoszeń sprzed wojny, więc ci ludzie dalej tu siedzą. Wewnętrzna migracja na Ukrainie to jest 7 baniek,
@stan-tookie-1: w Germania wymyślili jeszcze jeden sposób na odbieranie kasy. Spadek po rodzicach jest oprocentowany na 30 proc jeśli przekracza 600 tys EUR. A domek jednorodzinny kosztuje 1 do 1.5 mln eur.A przy sprzedaży miasto ma prawo pierwokupu każdej nieruchomości więc nie możesz po taniości sprzedać rodzinie.