Wpis z mikrobloga

Dzisiaj obudziłem sie o 5.18 i stwierdziłem, że idę pobiegać i zacząć się odchudzać. Dosłownie było to moje pierwsze zdanie w myślach. Wstałem, wysralem się, umyłem zęby, ubrałem ciuchy i poszedłem biegać. W trakcie biegu przemyślałem jaki cel chce osiągnąć i w jakim czasie. Chce schudnąć do 90 kg do 1 lipca. Teraz ważę 101 kg. Cel chce osiągnąć przez bieganie 4 razy w tygodniu, robienie pompek z 3-4 razy w tygodniu i diecie. Z racji, że nie lubię pilnować zbytnio michy, będę unikać głównie węgli. Jedyny posiłek z węglami będzie obiad (jakieś 100g) w pozostałych (2) posiłkach ich nie będzie lub bardzo mało (jedna łyżka mąki lub płatków owsianych), awokado będzie wyjątkiem. Uwielbiam jeść - czy to słodycze czy wytrawne, więc w soboty będę miał dzień laby. Pozwolę sobie na ciasto, jakieś pizzę, czekolady itp ale też nie w jakichś ilościach przeogromnych. Maks jedna pizza, czekolada 100g i z 0.5 kg ciasta itp. zrobię tag #schudnijgrubasie żebym mógł kiedyś do tego wrócić i zweryfikować swoje postanowienia. Postaram się przynajmniej raz w tygodniu zdawać relacje jak mi idzie.
#dieta #mikrokoksy
  • 86
  • Odpowiedz
przede wszystkim licz kalorie, samo odstawienie węgli nie sprawi że schudniesz, możesz jeść masę węgli i chudnąć pod warunkiem że jesz mniej niż potrzebujesz


@Loginconajmniej4znaki: ale czy czasem liczenie kalorii nie jest właśnie trochę mylące? Oczywiście, że deficyt kaloryczny spowoduje, że człowiek schudnie, jednak czy aby metoda obliczania kalorii podanych na opakowaniach jest poprawna?

Nic się nie znam w sumie, jednak obiło mi się o uszy, że różne związki wchłaniane są
  • Odpowiedz
@nkardo: ja po 2 kilometrach padam - wysiadaja mi łydki, trudno powiedziec dlaczego. Zmienilem bieznie na rower i pale tyle samo kcal a żadnych problemow nie mam. Także warto patrzyc na kalorie ewentualnie puls, ale rower moze dac tyle samo jak chodzi o redukcje co bieganie
  • Odpowiedz
@Gumaa: dieta to nie jest fizyka kwantowa żeby aż tak do tego podchodzić, a ludzki organizm to nie komputer że wszystko da się obliczyć dokładnie w procentach, nigdy nie wiesz ile węglowodanów wykorzysta twój organizm jako źródło energii, ile wykorzysta zgromadzonego wcześniej tłuszczu, ile białka zużyje na odbudowę mięśni a ile na energie

to jest proste jak #!$%@?, liczysz zapotrzebowanie, przyjmujesz jakiś deficyt powiedzmy 500kcal, wychodzi ci że masz jeść 2000kcal
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@runnerrunner: no nie wiem czy tak więcej, mówię o standardowym cardio 30 minut, to przepalisz jakieś 300 kcal. Mało kto ma czas i ochotę biegać po dwie godziny.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@runnerrunner: ale, że co? Uważasz, że profesjonalni bokserzy nie są w stanie nabić kilkanaście kilogramów w górę w ciągu doby? Schudnięcie to co innego, do stanięcia na wadze przygotowywuja się tygodniami, mówię o uzupełnianiu tego co stracili w tygodnie w dobę. W kwestii szybkiego nadrabiania straconych kilogramów mówimy o zmianie wagi, ale jak widać, ich sylwetka dalej wygląda atletycznie, więc waga nie jest u nich głównym wyznacznikiem rzutującym na wygląd i
  • Odpowiedz