Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Tak sobie myśle.. czy nie ma nic równie atrakcyjnego poza #programowanie że wszystkich do tego ciągnie? Chodzi mi o podobne warunki. Załóżmy, że jesteście przed 30-stką i chcecie zacząć coś nowego. Serio nie ma nic równie fajnego? Przyjmuje takie założenia:
1) Uniwersalność pracy - umiejętności pozwalają na pracę na całym świecie (czasem nawet bez języka) = programowanie
2) Łatwość nabywania wiedzy/umiejętności - wiedza darmowa (niewiele płatna) przez internet, kursy, bootcampy, nie potrzeba do tego studiów, specjalnych uprawnień które ciężko nabyć, dużo materiałów, można się uczyć zdalnie, w weekendy, po pracy, w tramwaju, itd. = programowanie
3) Atrakcyjne wynagrodzenie - dobre zarobki albo zarobki proporcjonalne do twojego doświadczenia = programowanie
4) Oferty pracy - jest zawsze jakieś zapotrzebowanie na ten zawód = programowanie
5) Komfort pracy - bez morderczej pracy, nadgodzin, nie dostaniesz od tego raka, nie oślepniesz, nie odmrozisz rąk, itp. = programowanie (tak wiem wady wzroku, postawy)

Lekarz - odpada bo lata nauki, specjalizacji, praktyka. Uniwersalny zawód ale to nie jest coś co nauczysz się w wolny weekend czy po pracy
Prawnik - nie jest uniwersalny, bo znajomość polskiego prawa nie ułatwia pracy w np. Chinach
Budowlanka - tu się waham bo zależy co. Jeśli coś można się przyuczyć w wolnym czasie albo zrobić kurs? Spawacz raczej nie spełnia (5) a typowej budowlanki nie nauczysz się ot tak
Mechanik - ale czy tego można nauczyć się ot tak bez pójścia do zawodówki, robienia praktyk w warsztatach, itd?

#emigracja #praca #kariera #emigrujzwykopem #polska #rozwojosobisty ♯uk ♯niemcy ♯szwecja ♯norwegia #programista15k #it #pracazagranica ♯usa ♯kanada ♯szwajcaria

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #629732256c4acecd3174cb7c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Tak sobie myśle.. czy nie ma nic ró...

źródło: comment_1654114299siwRX0AIs8pGbliXgbpgnm.jpg

Pobierz
  • 13
bez morderczej pracy, nadgodzin, nie dostaniesz od tego raka, nie oślepniesz


@AnonimoweMirkoWyznania: nie programowanie
Dla kogoś bez zajawki nudna powtarzalna i żmudna praca kończąca się wypaleniem. Do tego choroby zawodowe od siedzenia przy kompie po naście godzin właśnie głównie wzrok, nadgarstki i plecy dostają po dupie.
No i nauczenie się tego na sensownym poziomie to nie jest takie hop siup.
Szydzą tutaj że jak masz 6 lat skończone to dla ciebie
@AnonimoweMirkoWyznania: Na pewno nie uważam, że ludzie zaczynają programować z powodu tych kryteriów, które wymieniłeś. Po prostu ludzkość przeszła z obróbki fizycznego materiału do "cyfrowego" materiału, więc programowanie jest wszędzie. Z polskiej perspektywy takie zawody mogą się wydawać szczególnie atrakcyjne bo z powodu outsourcingu z zachodu można wynegocjować więcej pieniędzy i dalej jest win-win, ale dla tych mniej ambitnych ról to się może skończyć w ciągu kilkunastu lat.

Do twojego zestawienia,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Vesyl: oczywiście że powiem, ale jak zacznę już tam pracę ( ͡° ͜ʖ ͡°) firma z bazami w Niemczech, Anglii i Polsce, umowa Niemiecka. Przypomnij się za 1,5msc to podeślę kontakt
@AnonimoweMirkoWyznania: masz inne zawody związane z IT, nie tylko programowanie. Weź też pod uwagę, że dużo osób uczyło się tego, bo było tym zainteresowane (hobby), a nie po to że myślało o pracy i zarobkach.

Zresztą - akurat duża część zawodów związanych z IT ma to do siebie, że nauka jest "darmowa" (ale nie ma nic za darmo - tutaj musisz poświęcić mnóstwo czasu, naprawdę mnóstwo, ale fakt że jak się
@Given xd ja też poproszę o kontakt, też bez doświadczenia i same dziady się odzywają co by chcieli bym na przyuczeniu za darmo jeździł, albo najnizsza, serio
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@T-mass: @Richard0: trochę inne warunki jednak są, ale powiem tak. Źle nie jest, dobrze też nie. Ja na razie tu zostaję, z premiami za poprzedni miesiąc wyszedłem 7,8k na konto. @Kamar przyszedł z mojego polecenia i jest właśnie po pierwszej trasie to niech się wypowie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A firma to DFL Transport z Kielc
@T-mass @Richard0
No sama robota w DFL Transport spoko, kasa jak na Polskie warunki bardzo dobra. Ogromnym plusem dla mnie jest to ze samolotem sie dolatuje i mozna sie z nimi dogadac zeby wziac zamiast powrotu do domu lot w inne miejsce jak jest w porownywalnej cenie, wiec za 3 tygodnie zamiast wrocic do domu lece na Teneryfe z lotami na ich koszt :)