Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 255
Co jest nie tak z tym krajem jeśli chodzi o wakacje?
Chce jechać nad polskie morze jak co roku, taki luźny wyjazd przed wczasami za granicą w sierpniu.
Co roku żona nie chce jechać, a ja chce.
Lubie wspierać polską gospodarkę, zobaczyć więcej miejs w Polsce itd. No aaallleee....
Pobyt jakikolwiek nie w jaskini bo z dzieckiem jade 7 dni! , tylko ze śniadaniem kosztuje minimum 3000 zł, doliczając obiady i kolacje w miejscu pobytu robi się minimum 6000, a gdzie napoje jakiś deser?
Paliwo nad morze 1000 zł robi się koszt 5-7 k i to w miarę oszczędnie.
Za te pieniądze mam średnie warunki pobytowe, wszystko w koło płatne jakiś aquapark, rozrywki, przekąski, napoje, alkohol, imprezy, koszty Ogromne!
pogodę średnia i zimne morze.

Za granicą gdzie bym nie pojechał będzie lepiej i taniej.
W zeszłym roku byliśmy w turcji, zaplacilem
5.5 k, hotel 5* żarcie cała dobę z napojami, alkohol, owoce, desery. Teatr, aquapark, dyskoteki, animacje, baseny. Pogoda idealna, morze gorące.
Koszt dodatkowy
Paliwo 150 zł na lotnisko, 200 na napiwki, wycieczki jakieś 1000 zł
Ale kuźwa 14 dni!


Jakie ja mam mieć argumenty żeby jechać nad to polskie morze jak tam nic nie pasuje. Byle jakie wczasy w Bułgarii będą dużo tańsze i lepsze.
#wakacje #polska #turystyka #morze
bury256 - Co jest nie tak z tym krajem jeśli chodzi o wakacje?
Chce jechać nad polski...

źródło: comment_1655021409SIIymInGTLao6isQyq7gsy.jpg

Pobierz
  • 116
@bury256: @Majku_: ja siedzę w tym od drugiej strony. Poza całymi drogimi hotelami z basenami jest duży rynek kwater prywatnych o dobrym standardzie. Oczywiście bez basenów i mało kto bawi się już w posiłki. Cena za 2-osobowy pokój w sezonie to obecnie z obecnymi podwyżkami to ok 150pln. Koszt pełnego wyżywienia dla dwóch osób to 120 pln. Więc tydzień takich wczasów to 2koła. Plus dojazd i wydanie kasy na rozrywki.
dorywcze zajęcie na sezon tak jak ja sobie czasem postoje jako ratownik na kąpielisku czy basenie i nie oczekuję że z tego co zarobię w sezon to ma mi na cały rok starczyć.


@Kondziu5: Nie wiem czemu ludzie nie rozumieją jednej rzeczy. Wyobrażasz sobie prowadzić biznes, zainwestować kilka milionów tylko po to by pod koniec miesiąca nie starczało i żebyś musiał pracować w biedronce? ( ͡° ͜ʖ ͡°
@jariosalieri: gdzie i jak szukać takich kwater?. Gdy czegoś szukam na np. fejsie to zasypują mnie numerami telefonów zero szczegółów. Teraz dzwoń, pytaj gdzie to jest, jakie warunki, cena makabra. Na bookingu jest wygodnie i mi odpowiada ale ceny są wysokie. Ja chcę coś bardzo blisko plaży i niezbyt daleko od jakiegoś "życia" ale też nie może być głośno bo wiadomo dziecko.
@bury256: na bookingu nie ma dużo takich kwater. (poza tym booking bierze prowizję, więc tak taniej dogadać się poza bookingiem) Poza fejsem jest kilka stron. Przy morzu, Noclegowo, Nocowanie, Meteor-turystyka, a najlepsza opcja to google maps, masz od razu oceny i widzisz gdzie jest kwatera. No ale trzeba zadzwonić, tak jak pisales.
Cena za 2-osobowy pokój w sezonie to obecnie z obecnymi podwyżkami to ok 150pln. Koszt pełnego wyżywienia dla dwóch osób to 120 pln.


@jariosalieri: Rozumiem Cię i staram się nie generalizować, że "wszyscy są tacy", dlatego podałem konkretny przykład w konkretnej miejscowości niedaleko Gdańska oraz kontrprzykład hotelu w samym Gdańsku.
Na bookingu ofert, które opisujesz, nie znalazłem - albo wszystko dostępne już wykupione, albo takie oferty są na innych stronach, jak
@KrotkiSzpic: takie #!$%@? jak o "plazowej mafii co sprzedaje kukurydze" mialem pkt handlowy nad morzem i pracowalem w hurtowni zaopatrujac wszystkie miejscowosci nadmorskie i nigdy nie slyszalem o zadnej zmowie cenowej. Raczej w kazdej miejscowosci byl ktos kto sprzedawal cos po kosztach byle by udupic konkurencje
Sezon z pogada jako taką w Polsce to połowa Czerwca - koniec Sierpnia, reszta roku to pojedyncze weekendy i tyle , na południu Europy sezon trwa prawie cały rok, zawsze będzie drożej w Polsce


@ainam102: czyli: moze i #!$%@? ale za to drogo
@bury256: Ja #!$%@? xD polaczki mają pretensje do Morza Bałtyckiego, że nie ma w nim 28 stopni i na tej podstawie wysnuwają wnioski, ze nasza branża turystyczna jest #!$%@?. Was już nawet leczyć nie ma sensu. Zobacz sobie po ile są hotele np. na niemieckiej Rugii. I wiesz co? Tam też nie jest cieplej. Napisz jeszcze wpis, w którym będziesz się #!$%@?ł, że na Grenlandii są kiepskie plaże. Jak już masz
@bury256: typowy wykop się zesrał, #!$%@?* za granicę, nikt cie nie trzyma xd tam równie jest pełno ciapatych, czarnych lub polskich januszow. W ostatatnich 3 latach bylem dwa razy nad polskim Bałtykiem i bylo zajebiscie. Fakt, poza sezonem (maj i wrzesień), fakt, byłem na wsi, żaden polski kurort tylu Łeba i bylo w pyte. Widok na morze, zero ludzi, pogoda która pozowała na pływanie. No ale każdy z nas ma cos
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@bury256: polskie morze jest zajebiste, ale przed sezonem. Właśnie wrocilem! Pogoda super, morze takie jak zawsze, piździ lekko, ale w sezonie nie jest lepiej. Plaża cała dla mnie, taniocha i zero tandetnych straganów i parawanów. To paljaki robią taki syf, Janusze jedne
@KrotkiSzpic: Gdzie takie ceny? XD w centrum Władysławowa w Bistro frytki 100g za 6zl, w Karwii w Zlotej Rybce za 5zl. Napisales ceny z dupy mozliwe, ze z nie istniejacego miejsca i do tego dorobiles ideologie "zmowy cenowej"