Wpis z mikrobloga

@uysy: Każdy kto robi takie spoty chyba nigdy nie był na hali produkcyjnej, gdzie mimo nakazu często się zdarza jakiś amant który go nie założy albo zapomni założyć, spadnie mu coś na głowę i po chłopie. Jak ludziom się tłumaczy w faktycznie groźnych środowiskach i w dodatku w każdej chwili może ich złapać BHPowiec to już się zaczną stosować do noszenia kasków bo ktoś ładnie poprosił i pokazał urazy głowy, ojoj
lekarze lekarzami. Policz rowerzystów w kaskach ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@szpongiel: "gówno jest smaczne. Miliony much nie mogą się mylić."
"PiS to świetna partia. Większość Polaków nie może się mylić."

Taki obraz twój ¯\_(ツ)_/¯
Jeszcze raz powtórzę. Kaski mają swoje przeznaczenie - są dedykowane do jazdy rowerem, rolek itd. mówienie, że należy spacerowac w kasku to tak jak mówienie, że piloci odrzutowców powinni chodzić w aparatach tlenowych bo również może zabraknąć im tchu. Podobny sens logiczny...


@kochamschabowe: nie, to mówienie że niedzielny rowerzysta ma nosić kask to jak mówienie, że pilot awionetki ma nosić aparat tlenowy.

Jazda rowerem w kasku powinna być obowiązkowa. Better be
. I o ile obowiązek noszenia kasków zapewne polepszy statystyki neurologiczne, o tyle związany z tym spadek aktywności rowerowej i częstsze wybieranie samochodów lub komunikacji miejskiej odbije się na innych aspektach zdrowia.


@Jan_K: możesz podać badania łączące noszenie kasków z wybieraniem roweru?
@elf_pszeniczny: jakies dwa miesiace temu jechalem sobie rowerem, a przedemną jakis dziadzia na rolkach. Nagle bum, glową w asfalt przy prędkości moze 10kmh. Mowil, ze pierwszy raz od 40 lat nie założył kasku, bo wyszedl sprawdzić czy nowe kółka dobrze sie krecą i na te pare sekund nie ma sensu zakladac. Trzeba było wzywać karetke, bo rozciął sobie chyba tętnice i dosyc intensywnie lała sie krew.
Tigermass - @elf_pszeniczny: jakies dwa miesiace temu jechalem sobie rowerem, a przed...

źródło: comment_1655549196IuBjEwr1JKVUO1NSIDGKM3.jpg

Pobierz
możesz podać badania łączące noszenie kasków z wybieraniem roweru?


@Ogau: https://www.cyclehelmets.org/1194.html

To zresztą coś oczywistego - obowiązek noszenia kasku to dodatkowy koszt, utrudnienie i likwidacja wypożyczalni rowerów albo jakieś kombinacje z wypożyczaniem kasków. No i żeby ludzi przekonać do tego prawa trzeba by też przeprowadzić kampanie, których wymową byłoby "jeżdżenie na rowerze jest niebezpieczne". Część ludzi to oleje, część uzna, że OK - będę nosił kask, a część, że nawet kask
obowiązek noszenia kasku


@Jan_K: ja nigdzie nie pisałem o obowiązku, a o zachęcaniu naleganiu i namawianiu do tego. Oczywiście, że taki nakaz będzie miał negatywne skutki, ale kampanie informacyjne (jak ta, którą wrzucił OP) nie.
@Ogau: Nie pisałeś, ale pytając mnie zacytowałeś moją wypowiedź:

I o ile obowiązek noszenia kasków zapewne polepszy statystyki neurologiczne, o tyle związany z tym spadek aktywności rowerowej i częstsze wybieranie samochodów lub komunikacji miejskiej odbije się na innych aspektach zdrowia.

Nie bardzo wiem jak bez obowiązku w domyśle można rozumieć pytanie:

możesz podać badania łączące noszenie kasków z wybieraniem roweru?

To o co pytasz? Ile osób nosi kask, a ile wybiera
@uysy: ach te miliony Szwedów i Holendrów robiące setki milionów km rocznie muszą się mylić.

Jazda po mieście aby była bezpieczna nie wymaga noszenia kasku. Nawet badano ten fenomen i okazało się za kaski rowerowe w zwykłych warunkach dają złudne poczucie bezpieczeństwa.
@uysy ważne, że się wszyscy zgadzają co do faktu, że w kasku wygląda się głupio. I nie jest to subiektywne odczucie, bo np. taki Hitler po dojściu do władzy nigdy nie pozwolił sfotografować się z hełmem na głowie, bo oznacza on, że nie mamy w pełni kontroli nad tym co robimy.