Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 136
Ogolnie nie rozumiem dlaczego koty mogą sobie chodzić na wolności bez smyczy i ludzie jeszcze w blokach budują jakieś mostki aby kotek sobie mógł wychodzić a pies musi być na smyczy. Kot śmierdzi i robi syf i jest zwierzęciem drugiej Kategorii. A psy w 99 % zawsze mają właścicieli i jak sobie biega luźno to poprostu właściciel jest 20 metrów dalej i ma go na oku i powinien przynajmniej posprzątać gówno w teorii. Natomiast kot robi co chce bo to kot. Czas z tym skończyć. Chcesz kota to wychodź z nim na spacer albo trzymaj go 24 godziny na dobę w domu ( dla mnie to znęcanie się nad zwierzęciem - często praktykowane przez właścicieli)
Megasuper - Ogolnie nie rozumiem dlaczego koty mogą sobie chodzić na wolności bez smy...

źródło: comment_1655541305dKjC00H2ObQngpmFMYyTU9.jpg

Pobierz
  • 98
  • Odpowiedz
@Megasuper: kot Ci nie odgryzie pół uda + koty generalnie lepiej sobie radzą same w mieście niż niektóre psy z opiekunem (szczególnie jak pies I osoba wyprowadzająca mają podobną masę)

@msichal i iloraz inteligencji
  • Odpowiedz
pies mojej siorki mnie #!$%@? z 10 razy, moja kicia nawet mnie nigdy nie zadrapala , a sory nie raz jak mi na kolana wskoczyc chciala a nie trafila, agresywna bestia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Megasuper Dzisiaj mi przyszło do głowy żeby zrobić moim kotom taką drabinkę (mam własny dom, zanim się czepisz) i pogooglowałem trochę w temacie i widziałem blog, z którego pochodzi ta fotka - wpis z 2015 roku. Dwie godziny później przeglądam mirko i widzę niezalezny wpis z dokładnie tą samą fotką z jakiegoś bloga jakiejś kociary z 2015 roku. What are thr odds? Żyjemy w matrixie
  • Odpowiedz
@Megasuper: Kot nie zagryzie dziecka, nie drze ryja na przypadkowych ludzi i nie zjada własnego gówna ani rzygów, na higienę poświęca 1/3 czasu, gdy nie śpi, tyle w temacie.
  • Odpowiedz
@Megasuper: W wielu krajach koty doprowadziły do wyginięcia wielu natywnych gatunków bo to #!$%@?. Jakieś lokalne jaszczurki? Koty wybiły bo śmieszne. Ptak który ma gniazda na jednej wyspie? Wszystkie młode zagryzione dla zabawy. Koty może dla ludzi nie są groźne jak latają wolno, ale dla przyrody nieporównywalnie gorsze.
  • Odpowiedz
@korni007: Inni ludzie łażą ze swoimi psami i nie każdy ma ochotę wdepnąć w gówno, dzieciaki łażą, grają w berka i w chowanego, albo w inną zabawę gdzie nieraz się wytarzają w trawie, gówno psa przeszkadza i jego miejsce jest w torebce na odpady w koszu na to przeznaczonym. Osobiście uważam że jak ktoś nie sprząta po psie powinno się samemu zebrać to gówno w worek i wysmarować nim drzwi do
  • Odpowiedz
Możliwość kontroli interpretuje tak, że pies spuszczony ze smyczy wraca na komendę, od tego są szkolenia które powinny być obowiązkowe. Potrzebny jest też oczywiście rozsądek właściciela, ale to każdego zwierzęcia.


@agaciksa: równie dobrze możesz wierzyć w rozsądek gościa który wsiada za kółko po 4 drinkach.

Różnica jest taka, że pijany kierowca sam prowadzi auto i faktycznie może być w stanie jechać. Pies to zwierze i choćby niewiadomo jak był wytrenowany zawsze
  • Odpowiedz
Wypuszczanie kotow to rak i powinno byc zakazane a siersciuchy wylapane, moze wtedy ptaki zaczeliby na nowo pojawiac sie na drzewach.


@peszmerd: tak, bo brak ptaków to wina wypuszczania kotów, a nie zalewania betonem wszystkiego co się da xD
  • Odpowiedz
@Megasuper: No tyle że kot biegający sobie luzem będzie unikał ludzi, poruszał się w cieniu i uciekał przed tobą. A gdy puścisz psa luzem to będzie gonił jak powalony, szczekał na wszystko a niektóre mogą nawet atakować ludzi.

Mieszkam na przedmieściach i wolno biegające kotki nikomu nie przeszkadzają a tymczasem wolno biegające psy to był dla mnie koszmar gdy byłem dzieckiem i chodziłem na autobus do szkoły to nie raz rzuciła
  • Odpowiedz
@niochland: To #!$%@? posprzątać kuwete, tylko pamiętaj żeby ci nie wyżarło nozdrzy. Już wole wymyć psa raz na kilka miesięcy. Sam mam koty, i nigdy więcej ich #!$%@? mieć nie będę :)
  • Odpowiedz