Wpis z mikrobloga

#!$%@? ludzie... odbyłem dziś 3 rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami i:
1) ma cert ccna 5 letnia praktyka w zawodzie, a nie umie napisać prostej reguły do FW na accept na porcie 3, nie wie co to dns
2) magister z infy, nie umie rozróżnić dhcp od dnsa
3) technik informatyk nie zna dwóch pierwszych żył ze skrętki...

najlepsze każdy ale to każdy w zainteresowaniach miał infromatyka -sieci. Czy bawił się pan pfsense czy wrt? postawił pan wirtualke na kompie? Nie ( ͡° ʖ̯ ͡°) myślałem że ze mną było #!$%@? ale teraz to widzę że muszę iść po podwyżkę albo szukać lepiej płatnej roboty.

tak wiem że to jest do wykucia ale takie rzeczy przychodząc na rozmowę trzeba wiedzieć.
#oswiadczenie #pracbaza #korposwiat #januszex
  • 25
@jalop: czy zgadza się pan/pani oddać 50% swojej wypłaty mnie? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

a tak serio, wejdź do cmd i pokaż co potrafisz. co zrobisz jakpracownik loguje się na serwer ale www już mu nie działa, jak przetestujesz połączenie sieciowe. skrętki powinieneś zarabiać z zamkniętymi oczami.
@brakmaila: już powiedziałem, tutaj jest sporo pytań na zwykłe logiczne myślenie.
- co zrobisz jak przyjdzie pracownik i mowi że ma czarny ekran na kompie i wybieram tych którzy sami sobie potem zadają pytania i na nie odpowiadają. Jedni stają na tym że sprawdzą kabel, czy listwa drudzy sami ciągną "ok ale jak z prądem wszystko ok ,podłączenie jest ok to... i jadą dalej wymieniając po kolei każdy problem i go
@mati1990: no spoko - kumam - generalnie proste pytania :) u mnie (handel here) handlowcy przyszli wywalali sie na pytaniu jaki skaner jest najtańszy w eksploatacji ...

sprzedaje kserokopiarki drukarki kompy tonery i wiele wiele innych rzeczy :)
@Anakee: a jak chcesz między pokojami czy piętrami ogarnąć? a jak chcesz zrobić 80 kompów na sali dydaktycznej? niema innego wyjścia, zaciskara i jazda. Co jak co ale praktykanci wychodząc od nas zaciskać kable to potrafią idealnie :D
a jak chcesz między pokojami czy piętrami ogarnąć? a jak chcesz zrobić 80 kompów na sali dydaktycznej? niema innego wyjścia, zaciskara i jazda. Co jak co ale praktykanci wychodząc od nas zaciskać kable to potrafią idealnie :D


@mati1990: w firmach gdzie pracowałem był zakaz używania recznie robionych kabelków. Połączenia pomiędzy pietrami po połączenia szafa-szafa, potem z szaf do gniazdek i z gniazdek do urządzeń gotowymi kablami. Tylko tego nie robili sieciowcy
@brakmaila: heh, nie zawsze masz możliwość powiększenia dziury czy zrobienie obok a zarobiony kabel nie przejdzie. nieraz kolejny kabel nie przechodzi, cofasz stary na kilka cm kleisz jeden do drugiego i pomału przeciągasz.
robota się przedłuża, zarobienie na wymiar kabli ze szpuli jest szybsze (jak masz kogoś z wprawą) niż mierzyć, czekać na dostawę i męczyć się z nadmiarem - ile razy jebnieszsię w odmierzaniu 80 kabli i potem dopasuj to
3) technik informatyk nie zna dwóch pierwszych żył ze skrętki...


@mati1990:

Czekaj. Chodzi o kolory? Czy które to TX i RX? Ja trochę z innej branży. Ale uważam że w obu przypadkach szkoda pamięci na takie głupoty. Telefon w łapę -> google -> T568B i jazda.

w firmach gdzie pracowałem był zakaz używania recznie robionych kabelków


@Anakee: Najważniejsze to mieć markową praskę. Te tanie za 20zł to faktycznie czasem nie
@ksos: network engineera za 20k, to oczekuje że zanim skończę się przedstawiać postawi z palcem w dupie klaster pfsense na raidzie + loadbalance ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ksos: chłopie to są podstawy podstaw, w technikum tego uczą. Tylko trzeba coś słuchać i trochę zapamiętać, to nie są kosmiczne rzeczy jak konfiguracja fortigatea czy coś.