Wpis z mikrobloga

To prawdopodobnie koniec podwyżek stóp. Mamy najgorsze PMI na świecie spośród monitorowanych krajów.
#nbp podniosło tez prognozę inflacji w 2023 z 2,7-4,5% prognozowanych 8 miesiącu temu do 9,8-15,1%.
Wygada na to ze NBP postanowiło zgodzić się na inflacje i poważnie obawia się dużej recesji i fali bezrobocia.
Prognozy PKB spadły w tym okresie z 3,8-6,1% do 0,2-2,3%.
Stagflacja proszę Państwa.
#kredythipoteczny #rpp #glapinski #gospodarka #finanse #stopyprocentowe #nieruchomosci
kam1l - To prawdopodobnie koniec podwyżek stóp. Mamy najgorsze PMI na świecie spośród...

źródło: comment_1657259340qCCGtVhO1kPB9TvCo6A6B6.jpg

Pobierz
  • 118
@starkus: Bo inflację dało się zbić stopami procentowymi, tylko właśnie inflację bazowa. Na szczęście w ostatnim miesiącu mocno wyhamowuje i szczyt jest już blisko, tak więc możliwe że to ostatnia podwyżka. Inflacja bazowa zacznie spadać i rzeczywiście prognozy NBP mogą się sprawdzić. Niestety wartość złotówki aktualnie nie ma jak rosnąć, nawet gdybyśmy podnosili znacząco stopy, to złoty by spadał przez PMI wskazujące stagnację oraz wojnę koło naszych granic. Takie są już
via Wykop Mobilny (Android)
  • 111
@pwone: wyższe stopy procentowe jest tylko jednym z narzędzi do zebrania wykreowanych poprzednio (tarcze covidowe, antyinflacyjne, rozdmuchany socjal itp.) "pustych pieniędzy". Znacznie skuteczniejszym byłoby ograniczenie rozdawnictwa, aby uszczuplić podaż pieniądza na rynku. Utrzymywanie stosunkowo niskich stóp w krótkiej perspektywie czasu zmniejszy prawdopodobieństwo bezrobocia, jednakże w dłuższej spowoduje wstrzymanie inwestycji zagranicznych (nikt nie będzie chciał inwestować w kraju który obiera kierunek na bankructwo)
@kam1l: teraz Polaki zobaczą i zrozumieją czym była zielona wyspa. Z memów zaczną robić modlitwy, żeby Tusk wrócił. Mamy #!$%@?ą, nawet nie chcę tego łagodniej pisąć, ale #!$%@?ą gospodarkę jadącą na kredycie konsumenckim, bez inwestycji i bez pracowitości. Tak źle nawet nie było w Grecji, więc Polaki - tłumnie, idźcie na wybory i bynajmniej lewaków niech dupa piecze i najważniejsze żeby chłop z chłopem nie mógł. To jest ten skok cywilizacyjny
no jak to, wykopek ci powie, że stopy powinny być jeszcze 2x wyższe


@pwone: większość wykopków tutaj nie ma zielonego pojęcia o tym, co pisze.
Dla nich cel jest prosty, #!$%@?ć kredyciarzy co to się z nich naśmiewali latami, że z mamusią mieszkają. Wszystkim co się da, nie ważne co będzie tego efektem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co najlepsze pewnie ci co się z nich naśmiewali w
@Vateusz23: wygoolowałem sobie, i wyświetliły mi się dwa rózne indeksy:
1) Wskaźnik moralności płatniczej (ang. payment morality index, PMI)
2) Purchasing Managers' Index, PMI – wskaźnik aktywności finansowej stworzony przez Markit Group i Institute for Supply Management of financial activity.

I nie byłem pewien, o który chodzi. Domyślałem się, że o ten pierwszy, ale wolałem się upewnić. Nie znam się na ekonomii i z mojej ograniczonej perspektywy równie dobrze mogło chodzić
fali bezrobocia.


@kam1l: Wiadmo niech każdy ma pracę, nieważne że przez inflajce będzie to ekwiwalent 10 dolarów, ważne że praca jest to się człowiek cieszy xD

wojnę koło naszych granic.


@RapIArbuzy: przestań bredzić, ta wojna jest od 2014r i dzisiaj wygląda dokładnie tak samo jak wtedy, mamy drobne potyczki i bombardowania frontu, a poza tym nic się nie dzieje. Durne usprawiedliwienie.
@wojtanowsky: niestety, z kazdym tygodniem Polacy coraz bardziej zasluguja na terapię szokową. Nie pomaga tłumaczenie, nie pomagają analizy. To jest przykre, bo pokolenie 40-60 lat zostało wydymane bez mydła. Uwierzyli, zaczęli budować, pracować i przyszli kurde komuniści. Żyli w komunie, chcieli zachodu, dostali go na chwile, po czym na starość znowu dostali komunę. I sami ją wybrali. Ten naród sam zasłużył na kryzys.
I tak, lepiej czasem rozwalić bezrobocie, niż rolować
Wiadmo niech każdy ma pracę, nieważne że przez inflajce będzie to ekwiwalent 10 dolarów, ważne że praca jest to się człowiek cieszy xD


@KochanekAdmina: Inflacja bazowa hamuje, w jakim celu piszesz takie brednie? Rozróżniasz inflacje bazową od CPI?

przestań bredzić, ta wojna jest od 2014r i dzisiaj wygląda dokładnie tak samo jak wtedy, mamy drobne potyczki i bombardowania frontu, a poza tym nic się nie dzieje. Durne usprawiedliwienie.


Wcale nie ma