Wpis z mikrobloga

@szymkov: kalkulacje nie zakładają, że będziesz nadpłacał co miesiąc tylko jednorazowo większą kwotę.

Jak co msc będziesz uzupełniał kwotę o ile rata ci się obniżyła to wychodzi na to samo, do tego tak jak kolega wyżej pisał - w razie W masz mniejszą ratę.

Przykład
Rata 1500, nadpłacasz 1k, rata 1490. Przy następnej nadpłacie nadpłacasz 1k +10 (o tyle o ile się rata obniżyła) i znowu rata spada o te powiedzmy
  • Odpowiedz
@kolokwialnie: @arbofi:
Nie wiem jaki masz kredyt i na ile lat. Jak masz mały kredyt za 5lat to nie ma co gadac bo wychodzi na to samo.

Jednak jesli masz kredyt pół miliona, albo milion na 30lat, albo lepiej to już mozna się zastanowić czemu lepiej nie skracac okresu kredytowania.

Koledzy wczesniej nie potrafili chyba tego wskazac. Skracajac okres kredytowania oprocz tego, ze de facto nic nie zyskujesz (płacąć tyle
  • Odpowiedz
Nie chciałem tu dyskutować o tym jak dbam o swoje bezpieczeństwo finansowe. Zależało mi tylko w rozstrzygnięciu który scenariusz będzie sumarycznie tańszy.


@kolokwialnie: ja rozumiem że niektórzy się tutaj za bardzo zaczęli unosić, ale mają 100% racji.
Tu nie chodzi o to czy ktoś dba o bezpieczeństwo finansowe czy nie.
Po prostu skracanie okresu kredytowania nie ma ŻADNEGO, zupełnie żadnego sensu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jedyny
  • Odpowiedz
@drsadam: @powaznyczlowiek: To jest wszystko fajne i działa dopóki bank nie bierze prowizji za każdorazową nadpłatę. Jezeli miałbym taką sytuację jak napisałeś czyli spłata automatyczna byłaby ustawiona na 2k a ja chciałbym płacić 3k, to co miesiąc za nadpłatę tego tysiaczka musiałbym bankowi płacić (2% lub minimum 200zł). I w tym przypadku najkorzystniejsze jest dla mnie jednorazowa nadpłata ze skróceniem okresu.
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek tak to jest jak się wypowiadasz a nie znasz.

1. Nie ma opłat za aneksy. Aneksy są darmowe.
2. Aneks nie wymusza przeliczania zdolnosci
3. Nie ma żadnego toporu wyższej raty bo aneks uwzględnia fakt, że nowy okres kredytowania musi mieć ratę stała maksymalna jaka była do tej pory płacona.

I tak, mam kredo w ING i stąd to wiem bo sam niedawno nadpłaciłem.

Następnym razem nie wypowiadaj się o sprawach
  • Odpowiedz
@plamek1989: Mam ten komfort, że mam darmowe nadpłaty w ING i wszystko opierało się na tych założeniach. Jeżeli pobierają Ci prowizję za nadpłatę to sytuacja jest zupełnie inna
  • Odpowiedz