Wpis z mikrobloga

Jak mnie #!$%@? zabieranie premii za pójście na zwolnienie chorobowe...
Mój tata złamał rękę, dostał L4 na 2 miesiące, więc #januszex zabrał premię, bo jak to pracownik chory.
Co lepsze, wydarzyło się to ostatniego dnia czerwca, więc premia za cały miesiąc #!$%@? 1400 zł...

#pracbaza #praca #zalesie ##!$%@? ##!$%@?
  • 53
  • Odpowiedz
@Chicoxxx66: No to słabo z jego strony. Na miejscu Twojego taty mocno bym się zastanowił nad dalszą obecnością u tego janusza, zważywszy że jak jest teraz na L4, to przy dobrych wiatrach można by to pociągnąć trochę dłużej.
  • Odpowiedz
@Chicoxxx66: Jesteś szefem, zatrudniasz pracownika, dostaje pensję + premię. Nagle go przez 2 miesiące nie ma, to dlaczego ma dostać premię skoro nie pracuje? Oczywiście uwalenie całej premii za 1 dzień to paranoja.
  • Odpowiedz
@Chicoxxx66: A zastanawialiście się kiedyś czemu takie premie w ogóle istnieją? Popatrzcie na ten portal, na każdy problem w pracy wykopek co ci poleci? A no poleci L4, w polsce L4 jest traktowane przez wielu ludzi jako dodatkowe wolne, wakacje czy parę więcej dni urlopu bo "hehe" sraczki ci nie sprawdzą. Przez takie osoby pracodawcy zaczęli wprowadzać jakieś #!$%@?ęte premie za obecność, najczęściej takie premie są w firmach gdzie przemiał pracowników
  • Odpowiedz
dla janusza chorobowe oznacza ściemnianie,


@kontodlabeki: @telemach20: @Chicoxxx66: z jednej strony ujowo bo to przecież nie jego wina, a z drugiej tez nie ma sie co dziwić że typ januszuje bo go tego, znajac życie, pracownicy nauczyli. Lewe L4 to w Polsce znany i doceniany przez proletariat pracujacy sposób na ekstra darmowy urlop lub miganie sie od roboty ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Chicoxxx66: Przypadek w mojej byłej firmie był taki, że pracownik lubił podpijać, ale robotę robił dobrze i poza tym, że sobie jebnął setunie na początek zmiany to nic więcej nie było, że się zataczał czy coś. Raz nie było go 3 dni(mimo, że zgłosił iż się #!$%@? czuje, coś jest z nim nie tak itp) to od razu, że #!$%@?ł się etc, a dość poważnie zachorował, bo około po tygodniu zmarł
  • Odpowiedz
@kontodlabeki: odpuścił by jemu to zaraz drugi załatwiłby lewe zwolnienie, kupił troche gipsu i cyk. leżenie w domu na koszt pracodawcy. Polski pracownik jest mistrzem w waleniu w uja i kreatywne pomysły jak orżnąć tego złodzieja dorobkiewicza. Tu jedni drugich są warci. Janusz nie wziął tych zasad z powietrza. Nauczyły go tego jego małe przebiegłe januszki których zatrudnia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jesteś szefem, zatrudniasz pracownika, dostaje pensję + premię.


@astrodamus: haha trzeba chyba nie być Polakiem żeby nie wiedzieć że pensja + premia w januszeksie to tak naprawdę pensja - premia + być może premia XDD
  • Odpowiedz
w jakiś tam sposób rozumiem pracodawców którzy takie premie wprowadzają, jak to mówią patologia tworzy patologię.


@nairoht: a dla mnie to patologia w #!$%@? i rozumienie tego w zasadzie jest równe ze zgodą na niewolnictwo

Od kontroli L4 są odpowiednie organy a nie dzielenie pensji na jakąś januszową premie ja #!$%@? xD
  • Odpowiedz
@Chicoxxx66: Tyle o ile #!$%@? premii za ostatni dzień to faktycznie #!$%@? sprawa, to premia jest za dobrą pracę i jak cię nie ma przez większość miesiąca to dla mnie norma że nie dostajesz.
  • Odpowiedz