Wpis z mikrobloga

@Chicoxxx66: „Stała” premia to najlepszy patologiczny element januszexu. Jak podnieśli minimalną na produkcji w expracy to #!$%@? ludziom tą premie i wyszło na zero XD A u mnie w r&d jakiś kaszelek czy coś to areczku weź URLOP (nie l4) i może odpocznij, haftu.
Ulżyło mi jak na umowie u obecnego pracodawcy zobaczyłem pełną kwotę bez #!$%@? w kakao.
Jak mnie #!$%@? zabieranie premii za pójście na zwolnienie chorobowe...


@Chicoxxx66: Bo premia jak sama nazwa mówi powinna być wypłacana za coś ekstra: zakończenie roboty, lepsze wyniki, wydajność, jakość. Problemem jest to, że w tym po*ebanym kraju premia jest traktowana jako ominięcie płacenia zusu. (Standard: minimalna+premia (nierzadko pod stołem)).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Chicoxxx66: Ja złamałem palca i uznany zakładowy wypadek i #!$%@? mi na trzy miesiące premie uznaniową, bo zgłosiłem wypadek. Mało tego nie dostałem odszkodowania z ZUSu bo jak mogę się domyśleć wypadek został zgłoszony w 17 dzień po zdarzeniu. Przełożony kazał mi się zastanowić czy chcę zgłosić, nie poinformował mnie ile mam na to czasu. Tak, więc miałem długą rehabilitację i powrót do pełni zdrowia. Bym zapomniał, #!$%@? mi też premię
sami sie godzicie na dzielenie pensji na premie i podstawe to takl macie lol

jakby większość ludzi miała wybór lol


@I_am_the_liquor: jasne że każdy ma wybór. Zawsze można zmienić wieś na miasto, miasto na większe miasto
@Chicoxxx66: no ale o co chodzi XD premia =/= podstawa, to że przyjęło się że premia jest oczywistą częścią wypłaty to już wasz problem, premia to inaczej jest nagroda uznawcza i tak powinna być traktowana
@astrodamus: zabrał cała premię, bo będzie musiał wypłacać chorobowe przez kolejne 33 dni, a potem dopiero zus. Gdyby chorobowe wypłacane było od 1 dnia zwolnienia przez zus a nie pracodawcę, to zwolnienia lekarskie byłoby trudniej dostać, bo większa kontrola przez panstwo była. zus zwolnienia kontroluje dopiero po tym okresie, za ktory musi bulic.
@nairoht bzdura, premie są batem na pracowników. Możesz sobie nimi dowolnie pomiatać, wprowadzać jakieś #!$%@? kary za rozmawianie przy pracy i nic ci nie powiedzą bo premia to pewnie 1/3 pensji. Chory system, premia to powinien być ewenement, coś co dostaje się w nagrodę, nie część głównego wynagrodzenia.