Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
W jakim wieku kupiliście swoje pierwsze mieszkanie i ile włożyliście swojego własnego kapitału?
Mam już 24 lata i mam wrażenie że nigdy nie będzie mnie stać na własne mieszkanie. Odłożyłem dopiero 130k a w tym czasie ceny mieszkań odleciały w kosmos (Warszawa here). Od rodziny nic nie dostane, incel przegryw here więc nie ma nawet szans się złożyć z partnerką na zakup :(
#nieruchomosci #kredythipoteczny #zalesie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62e114cdc4d073d02feaac15
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 67
@AnonimoweMirkoWyznania: swoje własne, tzn. takie, w którym dłużej pomieszkałem to 33 lata, ok. 85m2, za niecały milion cebulionów z wkładem własnym 40%. Kupiłbym pewnie dużo mniejsze i wcześniej, ale mocno myślałem nad wyprowadzką do USA lub Szwajcarii.
Odłożyłem dopiero 130k


@AnonimoweMirkoWyznania: jak będziesz brać kredyt to ładuj wkładu tak mało jak się da - a jednocześnie weź go na tak długo jak się da - będziesz mieć hajs na remont i poduszkę finansową i niską ratę, którą sobie będziesz nadpłacać co roku, a w razie czego masz niską ratę, którą, w razie utraty pracy, będziesz mógł nadal spłacać z oszczędności
@AnonimoweMirkoWyznania: to ja się czuję jakbym przegrał życie, a pracuję w IT (ale nie zarabiam super), nie mam tyle oszczędności co Ty w tak młodym wieku

koszty życia mnie niszczą, 3k za wynajem małego mieszkanka, 1k żarcie, chemia, paliwo, 1k zawsze wydam dodatkowo, jakiś lekarz prywatnie, dentysta, impreza, wyjazd itp.

samo 5k mi leci na bieżące opłaty, oszczędzam ledwo parę k miesięcznie, to już szybciej ceny rosną mieszkań niż ja na
Mr. X: 26 lat, jakieś 450 koła pierwsze mieszkanie pod wynajem, teraz 30 lat, jakieś 700 koła na drugie mieszkanie. Z dziada, pradziada kiszona ziemia, którą rodzina postanowiła że część mi da na start. Reszta, leży dalej, rośnie na wartości i pewnie będzie dla moich dzieci. + inwestycja w bitcoina jakieś 8 lat temu i hold do 21 roku.

Ot, taka wygrana w totka.
---

Zaakceptował: sokytsinolop