Wpis z mikrobloga

Pisałem kilka razy o tej mojej wymarzonej wycieczce na tripa do #usa i w końcu jest. Piszę do Was z Ameryki ( ʖ̯)

Na razie, po pierwszym pełnym dniu mogę powiedzieć tak: rozumiem, gdy ktoś mówi, że Nowy Jork jest "najlepszym miastem świata". #!$%@?ąc od absurdalnie wysokich cen na Manhattanie (pewnie można taniej, ale wokół głównych punktów jest drogo jak... nigdzie), to faktycznie jest tu przepięknie i magicznie. I mówi to gość, który nigdy jakoś szczególnie nie lubił atmosfery wielkich miast.

W ciągu jednego dnia zdążyliśmy poprzechadzać się Central Parkiem, obejrzeć porażkę Yankees, wjechać na Empire States Building, zobaczyć (niestety już po zamknięciu muzeum) pozostałości po WTC i nowe, imponujące One WTC.

Chodząc ulicami NY wciąż mijasz ulice, miejsca, budynki znane doskonale z popkultury. Możesz przez to mieć irracjonalne poczucie, że... już tu kiedyś byłeś. Podobno nie jestem pierwszy

A NY to dopiero początek amerykańskiej przygody. Pijcie ze mną kompot xD jaram się jak dzieciak.

#turystyka #zwiedzajzwykopem
mentalista92 - Pisałem kilka razy o tej mojej wymarzonej wycieczce na tripa do #USA i...

źródło: comment_1659584411CNnWt6CjQC9i1jAAlhxCsg.jpg

Pobierz
  • 307
  • 0
@mentalista92 mega zazdro! Planowałem zrobić sobie taki prezent na 30 urodziny, ale Covid mi trochę pokrzyżował plany. Czekam na nowe posty i wrzuć potem jakaś rozpiskę aktualnych cen ;) bo w przyszłym roku… no kurde już muszę!
@mentalista92: No i gratulacje, mi się w czerwcu też udało spełnić ten podróżniczy cel i odwiedzić Nowy Jork + okolice :) Nie wiem jak na Tobie, ale na mnie właśnie największe wrażenie miasto zrobiło dopiero po zobaczeniu go z góry (swoją droga, najmniej podobało mi się właśnie na ESB, ze względu na tłumy ludzi, bo widoki klasa), bo z dołu to wszystko wysokie i trzeba zadzierać głowę :D

Jak planujesz ostro
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@mentalista92: USA jest jak zoo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Fajnie pojechać i popstrykać zdjęcia, ale weź tam zamieszkaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Davidozz: Dlaczego? Ja niestety nie mogę się przenieść, ale jakby mi sytuacja rodzinna pozwoliła to nawet już mam upatrzoną farmę w Michigan.

W NYC bym nie chciał mieszkać, jak i w żadnej metropolii, ale USA to nie tylko duże miasta.
@ms93: Kompletnie sie nie zgodze. Z opieka zdrowotna jest dramat, ale jedzenie jest fenomenalne, zazwyczaj prosto od farmera, Cieple lato, mrozna zima to akurat dla mnie zaleta. Do Tornada da sie przyzwyczaic, tak samo jak do napiwkow, a z przestepczoscia t ochyba zartujesz. Jezdzilem kabrioletem przez cale Idaho, Dakote i Iowe, caly czas wszystko lezalo w srodku, nie zamykalem dachu, kompletnie nic mi nie zginelo. A z szeryfem nawet na piwo
@mentalista92: Las Vegas nie zrobi na Tobie wrażenia, szczególnie za dnia, wieczorem masz tam tylko pokaz światełek no i kasyna, kasyna, kasyna, także świecące miasto na pustyni no ale zwiedzaj, wyrabiaj sobie opinię