Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 87
No to zobaczymy jak tam u dużego giełdowego dewelopera że sprzedażą XD

W lipcu sprzedali 117 mieszkań XD
-30% m/m
-67% r/r
-45% w porównaniu do maja/kwietnia

Cienko się zrobiło na ryneczku.
Jak u dużego giełdowego dewelopera taka lipa to strach pomyśleć jak to wygląda u Januszy deweloperskich.

#nieruchomosci #kredythipoteczny #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie
pastibox - No to zobaczymy jak tam u dużego giełdowego dewelopera że sprzedażą XD

W ...

źródło: comment_1659589547C3af7BuwmEOadvPkViCxv5.jpg

Pobierz
  • 48
  • Odpowiedz
dobre. Bo te budowy wcale nie są na kredyt który teraz deweloperzy musza spłacać na mega odsetkach co nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Niemamrigczu: No zadałeś pytanie więc postarałem się pomóc.
  • Odpowiedz
@tryb_graficzny: Masz jakies źródło? Ja patrzyłem na pewnylokal.pl ale te opinie inżynierów wygladaja jak z generatora, więc już w sumie sam nie wiem czy legit xD A poczytalbym sobie
  • Odpowiedz
@pastibox:

- lipiec 2020r.: 244 umowy deweloperskie i przedwstępne oraz 381 umów rezerwacyjnych,

- sierpień 2020r.: 252 umowy deweloperskie i przedwstępne oraz 320 umów rezerwacyjnych


Jeśli nie porównujemy do rekordowego roku to nie wyglada aż tak bardzo tak źle.
  • Odpowiedz
Od dwóch lat nie ma chyba fachowców

@tryb_graficzny Są, w Europie za ciężki hajs. Nawet gdy będzie w Polsce zapaść na dekady to wcale magicznie fachowcy nagle się nie pojawią bo boom gospodarczy i w budowlance np w Skandynawii całej tylko przyspiesza a trwa od lat. Austria, Niemcy - wszędzie Polacy jako fachowcy.

W Polsce ci którzy muszą siedzieć albo na przyuczenie albo co najgorsze tacy którzy się za to biorą z
  • Odpowiedz
@a2t1 ja miałem odbiór z pewnylokal.pl. oni to bardziej pośrednik pracy;-). Ostatecznie nie byłem zadowolony, bo po czasie wyszło sporo błędów, których ich fachowiec nie wykrył a półtora klocka wzięli. We Wrocławiu jednym z lepszych jest lipka na budowie (na FB można znaleźć jego raporty), jest tam też coś z atolu. Innych nie pamiętam bo pokasowalem fanpejdze. Na bieżąco mi ludzie z roboty mówią.
  • Odpowiedz
@Saeglopur no o tym mówię, wszyscy tną koszta i wychodzi jak wychodzi. W dodatku Wrocław to jednak drugie serce Ukrainy i ekipy zmieniały się co miesiąc. Inna sprawa, że trafiłem na kreatywnego dewelopera. Prawdopodobnie zgłosi upadłość na ostatnim etapie, ale przez 3 lata kupił sobie jakieś 5 domów w Polsce i zagranicą
  • Odpowiedz
Od dwóch lat nie ma chyba fachowców

@tryb_graficzny Są, w Europie za ciężki hajs. Nawet gdy będzie w Polsce zapaść na dekady to wcale magicznie fachowcy nagle się nie pojawią bo boom gospodarczy i w budowlance np w Skandynawii całej tylko przyspiesza a trwa od lat. Austria, Niemcy - wszędzie Polacy jako fachowcy.

W Polsce ci którzy muszą siedzieć albo na przyuczenie albo co najgorsze tacy którzy się za to biorą z
  • Odpowiedz
@pastibox: W normalnych czasach deweloper sprzedawał w rok a nawet dwa wszystkie mieszkania. W czasach niskich stóp procentowych (ostatnie lata) już po miesiącu miał wyprzedane 50% z czego 50% to były mieszkania za gotówkę.

Aktuanie spadek zdolności kredytowej spowodował odpływ 50% klientów ale nadal masz drugą połowę która kupuje za gotówkę... Jedyne co się zmieni to fakt, że deweloper będzie dłużej sprzedawał mieszkanie i te większe będą jeszcze dłużej wisiały, niestety
  • Odpowiedz
@pastibox: u Januszy typu "Ja&Szwagier Investments" zaczyna się biegunka. Niedaleko mnie stoi bliźniak budowany na kredyt przez lokalny Januszex. Zaczynali od 560k w styczniu 2022, teraz już 420k. Stawiam, że gdyby ktoś położył teraz 350k na stole to wzięliby z pocałowaniem w rękę i spłacili hipotekę wziętą na budowę.
  • Odpowiedz
@TheNarf: wszystko ładnie, pięknie tylko zapominasz, że deweloperzy też budowali te mieszkania na kredyt z który teraz trzeba spłacić ( ͡° ͜ʖ ͡°), gdyby budowali za gotówkę i mieli taki kapitał, to ok, wtedy pełna zgoda z Twoim wpisem, ale nie kiedy jedna inwestycja ma dawać zysk i hajs na kolejną i tak w kółko. Tacy deweloperzy się nie pozbierają po tym roku.
  • Odpowiedz