Wpis z mikrobloga

Pytanie do ludzi "inwestujących" w inne #kryptowaluty niż #bitcoin -- naprawdę wierzycie, że te projekty mają szansę powodzenia, czy po prostu stwierdzacie, że ich wykonanie i ekosysytem nie jest na tyle #!$%@?, że zawali się za chwilę, a będzie czas wziąć udział w ponzi trwającym do krachu na bitcoinie i zarobić parę groszy? Po prostu nie wierzę, że każde z was stwierdza, że takie polkadot z parachainami to super koncept i to musi być hit na dłuższą metę więc biorę, jak i nie wierzę, że każdy ocenia że ludzie to łykną dopiero za jakiś czas i sprzeda im się za pół roku z zyskiem x10.

Nie mam nic przeciwko robieniu na tym sosu, tak działa szybki rynek. Tylko proszę nie mówić potem, że "inwestujecie w kryptowaluty", bo to ani nie jest inwestowanie, tylko spekulacja, ani nie w kryptowaluty, tylko w ponzi.
Spekulacja w ponzi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 19
@Obruni: nie, ja po prostu pytam, czym kierują się shiciarze, gdy kupują swoje tokeny. czy jest tam chociaż cień wiary, że to ma prawo działać i nieść użyteczność czy to świadoma próba #!$%@? się nisko, a sprzedania wysoko, a potem niech się z tym shitem dzieje co chce
@ogolnyproblem: u mnie wygląda to tak, że 75-80% środków idzie w BTC, a reszta w meme i shitcoiny. Niektóre mają fajny staking na binance i można sobie wrzucić kilka stówek i niech pracuje na 20% APR. Jak zrobią 100% wzrostu, co jest możliwe, to będzie super, a jak spadną do zera to trudno, ryzyk-fizyk.
@ogolnyproblem: ja uważam, że na bitcoinie nigdy nie powstanie HoHoHoDogemoonBonk dlatego inwestuje w szybkie blockchainy z tanimi transakcjami

w których wiekszosc supply posiada ich wlasciciel, albo może go po prostu od tak wyłaczyć, no ale nie ma ryzyka nie ma dogemoonbonków
@mazaken: nie mówiłem nigdy, że uważam, że żadna technologia oparta o blockchain nie odniesie lub nie odniosła sukcesu. po prostu zastanawiałem sie, czym kierują się ludzie kupujący cokolwiek innego, niż bitcoin -- imo to jest w pewnym sensie skazywanie się na zrządzenie losu
@JFM_: okej, czyli nie zakładasz, że projekt może mieć sens, tylko uważasz że wartość oczekiwana takiego ryzyka jest dodatnia. udało Ci się wyjść faktycznie na plus? dobierasz w jakiś szczególny sposób coiny?
@gysnde: dzięki za odpowiedź, rozumiem motywacje. czyli faktycznie wiesz coś o projekcie i mógłbyś coś sensownego powiedzieć, a nie tylko tyle że fajnie rośnie. osobiście punkt 1. i 3. oceniam znacząco inaczej i uważam, że ETH jak najbardziej ma konkurencję w DeFi, na dodatek nie wierzę w DeFi na platformie z docelowym PoS. na dodatek bezpieczeństwo sieci btc nie zależy tylko od hashrate i opłat na nim. ale ok, to indywidualna
@ogolnyproblem: >Po prostu nie wierzę, że każde z was stwierdza, że takie polkadot z parachainami to super koncept i to musi być hit na dłuższą metę
rozumiem, że to nie jest wjazd na polkadot jako projekt, tylko że ludzie kupują $dot ale nie mają pojęcia co to parachainy? jeśli to pierwsze, czyli uważasz koncept za zły to napisz, może się czegoś nauczę
@nieanon226969: nie jest to wjazd na polkadot, ale akurat pasował do kontekstu, że ludzie nie wiedzą co tak naprawdę kupują i jakie są wady i zalety takich rozwiązań jak sztandarowe parachainy w dotce, natomiast wiedzą, że zarobią bo brzmi to przekonywująco dla innych, którzy potencjalnie wejdą po nich i podbiją cenę. czy uważam akurat takie rozwiązanie za złe czy też nie to nie ma większego znaczenia