Wpis z mikrobloga

Czy sen jest niezbędny do budowania masy mięśniowej?

Pytam z ciekawości, bo przez ostatni czas ze względu na redukcję, miałem problemy ze snem. Problemy dalej występują teraz po przejściu na masę, ale trochę mniej. Tak czysto hipotetyczne, gdyby ktoś spał załóżmy po pare godzin albo nawet kompletnie rezygnował ze snu dajmy na to przez jakąś chorobę (czysto hipotetyczne) ale utrzymywał białko, tłuszcze, węgle, kalorie i trening siłowy czy zachodziła by hipertrofia pomimo całkowitego braku snu?

#mirkokoksy
#mikrokoksy
#silownia
#pytanie
#dieta
  • 19
  • Odpowiedz
@zniwiarz_z_chin: to jest wiadome, tylko sam fakt, że jednak chodząc na siłownię i mając problemy ze snem dalej mogę budować mase mięśniową w mniejszym stopniu spowodowałoby ograniczenie stresu związanego z brakiem snu
  • Odpowiedz
Czy sen jest niezbędny do budowania masy mięśniowej?


@exenito: Sen jest potrzebny do życia xD Powodzenia w funkcjonowaniu bez dwóch dni snu, a co dopiero zrobić wtedy trening( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@exenito: "Acute sleep deprivation reduced muscle protein synthesis by 18% (CON: 0.072 ± 0.015% vs. DEP: 0.059 ± 0.014%·h‐1, p = .040). In addition, sleep deprivation increased plasma cortisol by 21% (p = .030) and decreased plasma testosterone by 24% (p = .029). No difference was found in the markers of protein degradation. A single night of total sleep deprivation is sufficient to induce anabolic resistance and a procatabolic environment."

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7785053/
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@exenito: @Darksed po paru dniach bez snu to nawet diety nie utrzymasz, bo będziesz miał takie haluny, że zamiast miesa to sobie palce pokroisz. Więc odpowiadając na pytanie. Nic nie zbudujesz bez snu
  • Odpowiedz
@exenito: Po jednej nocy bez snu, po dwóch nie będziesz miał chęci do życia, a po trzech będziesz już mimowolnie przysypiać. Nie ma sensu nawet o tym gadać po prostu trzeba zapewnić sobie takie warunki żeby spać przynajmniej 5-6h.
  • Odpowiedz
#!$%@? panowie, dobra przesadziłem z tym calkowitym brakiem snu, bardziej mi chodzilo czy spiac w tygodniu zalozmy dobrze pare nocy raz spiac troche mniej niz te 7-8 godzin a raz na miesiac zarwac nocke to czy dalej w ostatecznym rachunku wyjdziemy na plus
  • Odpowiedz
@exenito: sen to jest 100%, sen reguluje ci hormony, teścia, kortyzol, greline, leptyne. Sen najwięcej niszczy

Ludzie skupiają się na ilości snu, ale to #cope. Sen przede wszystki musi być głęboki i jakościowy.
- Zero światła niebieskiego 2-3 godziny przed snem
- ciemności egispkie w sypialni
- niska temperatura
- cisza
- najlepiej nie mieć gówniaków kaszojadow czy psów, bo one niszczą bardzo jakość snu
  • Odpowiedz