Wpis z mikrobloga

@bootcamp_java_developer:
To jest błędne na tak wielu poziomach, że podejrzewałbym trolla, ale widziałem już jak bardzo ludzie prostego scruma nie rozumieją xD

- nie musisz robić żadnych nadgodzin, a tym bardziej bezpłatnych. To jest marsz śmierci a nie scrum
- sprint powinien być zaplanowany poniżej przeciętnych możliwości zespołu, żeby mieć „spare capacity”. Jakie macie średnie velocity z ostatnich 6 miesięcy, a ile punktów bierzecie na sprint?
- czy mierzycie cycle time?
  • Odpowiedz
@bootcamp_java_developer: ja się spotkałem z prawdziwym scrumem i wyrobem scrumopodobnym jak twój. Jeżeli nie ma możliwości dowieść czegoś na koniec sprintu, to się tego nie dowozi, przenosi się na kolejny sprint, weryfikuje wycenę, koryguje velocity zespołu i wyciąga wnioski na przyszłość. To o czym piszesz to po prostu polski model zarządzania, a jakiś dyrektor wprowadził scruma bo gdzieś przeczytał fancy słówko w internecie, ale nie do końca chciało mu się doczytać
  • Odpowiedz
- dlaczego nie możesz powiedzieć scrum masterowi „nie zgadzam się na taki scope sprintu, nawet jeśli dowieziemy to takie tempo jest nie do utrzymania w dłuższej perspektywie, będzie rotacja i zespół ucierpi”?


@fukken: Scrum Masterem jest gość z firmy do której jestem oddelegowany z kontraktornii i de facto jest to klient. Nie mogę do niego fikać.
  • Odpowiedz
a ja z kolei mówię że nie dowieziemy a na głupie pytania scrum mastera jak to dlaczego znowu, odpowiadam bo kurde źle szacuje się zadania i za dużo bierzecie do sprintu


@Benio_Czarodziej:
1. Czemu Scrum Mater w ogole zadaje takie pytania?
2. Czemu piszesz "bierzecie", skoro jestes czescia zespolu i to tez Twoja odpowiedzialnosc, zeby brac mniej?

Glownym problemem Scruma jest to, ze zaklada autonomicznosc zespolow, a wiekszosc ludzi nie chce
  • Odpowiedz
@Strus: Bo Tak właśnie wygląda ten pseudo scrum w największej na świecie firmie farmaceutycznej ( ͡° ͜ʖ ͡°). Scrum to moda a nie wydajny sposób zarządzania pracą programistów. Kilku już przerobiłem ale ten bęcwał to typ który nie potrafi zapamiętać że o danąhistoryjkę pytał codziennie przez 2 tygodnie i dlaczego jest zablokowana. A no i scrum master prowadzi spotkanie i zarzadza zespołem ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
Może Scrum i praca w Sprintach są dla kogoś w porzadku.


@bootcamp_java_developer: scrum zły bo trzeba regularnie pracować a nie jak w klasycznym januszexie huuuura robimy każdy ile może każdy się #!$%@? ale jako tako idzie to do przodu xD

Jeszcze się taki nie urodził co by mu wszystko pasowało ale jednak dobrze wdrożony scrum z rozsądnymi celami jak i procesami pozwala na odpowiedzialne zarządzanie projektami. I do tej pory jeszcze
  • Odpowiedz
Czyli fałszowałeś velocity.

bo praktycznie wszyscy myślą ze agile = codzienne gadanie co kto robi i upychanie jak największej ilości taskow w sprint xD

kiedyś bym powiedział że jak są nadgodziny znaczy że scrum źle estymowwny.... Ale życie jest życiem


@Poldek0000: @motokate: @yhbgrobdoivbvwamsv: Jeżeli nazwę system Turbo Sprawiedliwy System w którym 90% ludzi będzie mówić, że czują się pokrzywdzeni to to znaczy, że oni tego systemu nie rozumieją czy
  • Odpowiedz