Wpis z mikrobloga

Zainspirowana trochę tym wpisem:

https://www.wykop.pl/wpis/67321187/anonimowemirkowyznania-jak-to-mozliwe-ze-ludzie-wy/

Stwierdzam, że trochę prawdy w tym jest. Jak tylko skończyłam około 10 lat zorientowałam się, że ludzie zachowują się jak roboty i myślałam nawet, że tylko ja jestem prawdziwym człowiekiem, a reszta, która mnie otacza, to maszyny zachowujące się zgodnie z wgranym programem.

Te same poglądy, wymagania, teksty, z których nie raz tworzy się memy. Kopiuj-wklej. Utarty schemat, wydeptane ścieżki, "bo każdy tak robi" , "bo nie wypada inaczej".

Pytania w stylu "a kiedy ślub?" , teksty w stylu "jak to nie chcesz dzieci, po to jesteś kobietą by właśnie rodzić dzieci". Bezrefleksyjne powtarzanie tych samych słów i argumentów. Życie na autopilocie.

A dlaczego tak się robi? Nigdy nie dostałam odpowiedzi xD tak trzeba po prostu i już.

I co? Parę miesięcy temu okazało się, że nie jestem jedyną, która to zauważyła! Dowiedziałam się, że takie boty w ludzkiej skórze nazywa sie potocznie NPC. Spodobało mi się ( ͡° ͜ʖ ͡°) dzięki temu doświadczeniu wiem już, że takie coś faktycznie istnieje!

PS. Cieszy mnie że w gruncie rzeczy mój niebieski też nie jest żadnym NPC, co zbliżyło nas do siebie.

#przemyslenia #antynatalizm #swiat #ludzie #filozofia
#rozkminy #logikaniebieskichpaskow #praca #logikarozowychpaskow #zwiazki #npc #rozwojosobisty #nauka #takaprawda #zycie #freethinker
  • 27
  • Odpowiedz
@AlienFromWenus: rodzicielstwo to bardziej złożona sprawa. Jest wymagające, szczególnie przy malych dzieciach, ale jest jednocześnie źródłem szczęścia i satysfakcji. Mówienie o tym, że jest trudno - czyli spuszczanie ciśnienia z zaworu bezpieczeństwa, często jest mylone z żałowaniem, że ma się dzieci. To tak nie wygląda, bo można byc zajechanym jak kon po westernie, i jednocześnie byc szczęśliwym, że ma sie dzieci. Analogicznie do ultramaratonczykow lub himalaistów. Samo przemęczenie kobiet i ich
  • Odpowiedz
@ciemnienie:

Strasznie się uwziąłeś na to rodzicielstwo.
Bycie NPC dotyczy przecież wielu innych aspektów życia:
- wyśmiewanie się z biednych dzieci w szkole
- wyśmiewanie się z niskich facetów przez kobiety
- agresja wobec homoseksualistów
- stosowanie tych samych argumentów w tych samych problemach przez niebieskich
- fochy, "domyśl się" u kobiety
I wiele innych.

Jak pisałam, spłycasz temat i jeszcze coś zarzucasz mojej osobie, jakieś niedomagania i inne xD nie
  • Odpowiedz
@AlienFromWenus: odnoszę się teraz do twojego poprzedniego komentarza a nie całości stricte.

Z resztą i tak beka, że jakieś kulturowe utarte schematy, określane są odkrywczym mianem jakiś NPC, jak byś nie wiedziała jak w ogólnym uunkcjonuje ludzkie społeczeństwo. Odkrywanie koła na nowo xd
  • Odpowiedz