Wpis z mikrobloga

Siema, chcę mieć jakiś konkretny cel, by przy okazji zgubić też wagę, bo przez 2/3 lata (głównie przez prace zdalna) przybyło z 20kg i psycha przez to siada, pomyślałem więc o triathlonie, bo w końcu każdy patrzy na to z uznaniem i cel przez połączenie 3 dyscyplin nie wydaje się nudny. Dlatego nawet nie myślę o jakimś długofalowym planie związanym np. tylko z bieganiem w stylu półmaratonu czy maratonu nawet. Czy osoba z nadwagą 20kg+ prosto sprzed kompa jest w stanie, do powiedzmy maja 2023 przygotować się choćby do 1/8? Najwięcej problemów widzę z pływaniem, bo dopiero niedawno (wstyd!) samodzielnie nauczyłem się pływać, więc nie wiem, czy na otwartej wodzie psycha wytrzyma. Z rowerem i bieganiem nigdy problemów nie miałem, tylko największy wróg obecnie to ta waga. Iść w to i zapisać się na jakiś event czy odpuścić i spróbować z czymś innym?

#triathlon #ironman
  • 20
@Dante15: Brat mojego znajomego miał kiedyś chyba 30 kg nadwagi, trochę się z niego śmiali, że klusek. Pewnego dnia zaczął po prostu trenować- codziennie 3 treningi, #!$%@? codziennie. Chwilę z nim nawet mieszkałem, codziennie 6 rano wstawał, wracał, jadł, 11 rower a po południu bieganie. Nawet sponsora znalazł, rower za 20 koła, zawody. Po 2 latach chyba właśnie startował.

Jak będziesz plywał to szybciutko zrzucisz.
@Dante15: Jeśli chcesz poświęcić 5-7h w tygodniu, masz kasę na rower szosowy i karnety na basen to triathlon to fajny pomysł. Dobrze jest zainwestować w trenera który będzie wiedział jak ci rozplanować tydzień i co zrobić żebyś się nie zajechał w miesiąc. Jak do tego dołożysz dietę to waga sama spadnie
@uhauha: @Poemat: wy chyba nie jesteście do końca poważni.

@Dante15: wcale nie działa, #!$%@? opowiadają. Dystans jest bez znaczenia, to na jakim wystartujesz ocenisz sobie po paru miesiącach treningów. Nie dorabiaj do tego za dużo filozofii, tylko trenuj i ciesz się postępami.
@majk_emigrant: Ukończyć 1/8 IM to jest sukces na miarę właśnie wstania z przysłowiowej kanapy, pójścia na basen zobaczyć czy nie utonę, pojechać na rowerze po bułki 10km dalej i wyjść na wieczorny 40-minutowy jogging. Ukończyć.
@Poemat: no np. to że 1/8 trzeba obowiązkowo lecieć w trupa. I to, że sam pewnie jesteś dość wysportowany, masz predyspozycje i osiąganie dowolnych celów sportowych przychodzi ci z łatwością, a próbujesz przenieść swoje warunki fizyczne na resztę populacji.

Przeciętny kanapowiec nie zrobi 1/8 IM. Połowa pewnie utonie po przepłynięciu 200 m ;) W zeszłym roku zaprosiłem do rywalizacji kolegę z pracy, który potrafi pływać, sporo gra w piłkę i generalnie
1/8 trzeba obowiązkowo lecieć w trupa


@majk_emigrant: Dlaczego obowiązkowo? Czemu nie mogę tego za pierwszym razem zrobić tempem "spacerowym"?

Niby się przygotowywał, ale do mety ledwo doczłapał.


@majk_emigrant: No właśnie, czyli ukończył. Piszę to słowo od początku kiedy się tutaj wypowiadam ;)
@uhauha: aha xDDDDDDDDDDDD
@Dante15 Pomysł spoko, tylko najlepiej jakiegoś trenera sobie ogarnąć. Progres będziesz miał dużo lepszy i nie zajedziesz się. Pomału zdobywać doświadczenie i będzie git. W następnym roku na luzie możesz 1/8 ukończyć i 1/4.