Wpis z mikrobloga

@pan-violaceus: Makaron jest sztosem, a to dlatego że gotowałam go w wodzie po 5 kg ugotowanej papryki. Także ten, raczej na co dzień nie do powtórzenia. Już nigdy nie wyleję wywaru z gotowanej papryki, jest super bazą.
Ale sos można na luzie zrobić z ugotowanej i zblendowanej papryki słodkiej z solą.
Zrobiłam zasmażkę (masło, mąka, podlewałam wodą z papryki i mlekiem a na koniec dodałam ten przecier paprykowy) Na luzie można
Pobierz
źródło: comment_1664884254Q6o4gx9ojp5tVSJKcKZE0f.jpg
@arinkao: Dzięki za wstawiennictwo, ale moderacja jest tak upośledzona, że większych debili jeszcze nie widziałem. Najpierw wysłali mi rzeczy, przez które mają mnie zweryfikować, że ja to ja (lizakoo), a po tym jak im to podesłałem napisali, że nie mogą mnie zwryfikować. Kompletna banda baranów. Raczej użyje art. 17 GDPR i będzie postowanko z tego konta.
@arinkao: Nie no, oni mi odpisują.
Proszą najpierw o ustawienie 2FA - zrobiłem, ale to nic nie dało.
Proszą o dane do weryfikacji: mail/tel/login - zrobiłem, ale napisali, że oni nie mogą mnie zweryfikować. Nie wiem z jakiej racji więc prosza o dane do weryfikacji, jeżeli tymi danymi nie da się zweryfikować czegokolwiek.

Tak za przeproszeniem #!$%@? obsługi klienta to ja nigdzie nie widziałem. Wydaje mi się jakby ci ludzie nie
@arinkao: OK, super, ale właśnie tak sobie pomyślałem że chyba w życiu nie gotowałem papryki - jeśli już, to ją dusiłem... Do czego jest gotowana papryka? Może jakieś zaćmienie umysłowe mam, hilfe
@Panicz_Lustereczko: Jest trochę słodkie, makaron dzieki papryce, udka dzięki miodowi a w ogórkach też był cukier, obok octu i innych składników w przepisie. Myślę że cukru nie jest za dużo, osobiście nie jem w ogóle słodyczy ale w wytrawnych daniach trochę nie zaszkodzi, czasem robi robotę.

@enron gotowałam swego czasu wielkie ilości papryki na przecier paprykowy: https://www.wykop.pl/wpis/67242921/w-bardzo-wielu-moich-przepisach-wspominam-o-przeci/
Często go wykorzystuję w kuchni:
Pobierz
źródło: comment_1664903835M9PT6iUcTP1RUmc66xQZyT.jpg