Wpis z mikrobloga

Dostałem niedawno ofertę pracy. Firma związana z cyberbezpieczenstwem to i wymaga sprawdzenia historii mojej edukacji oraz poprzednich firm w których pracowałem. Krótko mówiąc czy to co w CV to jest prawda. Jak to wygląda? Serio będą dzwonić/pisać do aktualnej pracy by o mnie pytać? Nie widzi mi się to trochę bo też jeszcze nic nie mam podpisane z nimi oprócz zgody na to by firma trzecia mogła mnie prześwietlić, a też nie chcę by ktoś z aktualnej firmy wiedział o tym że szukam zmian. Nawet jeśli do zmiany nie dojdzie to atmosfera może stać się toksyczna. Co o tym sądzicie?

#pracait #korpo #korposwiat #praca #pracbaza #pytanie
  • 7
@capol2: Normalny background check, nawet do firm, które robiły znacznie mniej poważne rzeczy miałem takie. W moim wypadku też do nikogo nie dzwonili i jako potwierdzenie chcieli wyciągu z konta bankowego z przelewami od tych firm (z wyciętymi kwotami) i przeszło.
@capol2: Background screening to powszechne zjawisko w bankach nawet na gównianym stanowisku zupełnie nie związanym z cyberbezpieczeństwem.

Taka wzmianka: Background screening robiła dla szwajcarskiego banku angielska firma. I gdy polski pracownik umieścił w CV wpis, że ma książeczke sanepidu to podobno ta angielska firma dzwoniła do polskiego sanepidu, żeby potwierdzić dokument. To, że dokument nie miał żadnego związku z pracą to swoją drogą, ale wyobraź sobie wystrachaną Grażynkę z sanepidu zawodowo