Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
A co mi tam, pochwalę się. Pierwsze samodzielnie złożone koła. Dwie przejażdżki i ponad 100km i się nie rozpadły, więc myślę, że nie popełniłem błędu. Muszę je teraz tylko trochę docentrować i podociągać szprychy, ale to standard.

Złożone na piastach koozer cx420 (jak je zamawiałem na ali jakieś 2 miesiące temu, to żadnych novateców nie mogłem znaleźć w normalnej cenie, dt swiss już wgl nie wspominam. Ogólnie spoko opcja, sprawiają wrażenie jakościowych, w zestawie od razu są adaptery na sztywne osie 12mm), obręcze dt swiss r470 i szprychy 2.0/1.8 cn spoke. Razem wszyszło 500g mniej od fabrycznych.

Odczucia bardzo pozytywne - dynamiczne przyspieszanie i podjazdy pod górkę mocno się poprawiły. No i do tego w końcu opony normalnie na nie wchodzą, a w fabrycznych to był dramat - także od razu mniejszy stres jakby trzeba było w terenie zmieniać dętki.
Teraz jeszcze plan, żeby standardowe dętki zmienić na chińskie tubolito, to będzie kolejne 200g mniej
#rower #wykoptribanclub
upgrayedd - A co mi tam, pochwalę się. Pierwsze samodzielnie złożone koła. Dwie przej...

źródło: comment_1667217490BgXlRii3P39lPcloTJcRZ5.jpg

Pobierz
  • 6
Suma: 1794

całkiem fajnie wyszło


Dopiero co przeplatałem fulcrumy na tarcze i kupno szprych znaczy ich długość to jakaś loteria. Za długie mi przysłali to musiałem się podkładkami ratować a tej gwintownicy jakoś jeszcze nie kupiłem.
A ze dwa tygodnie temu miałem składać inne koła ale jak sobie policzyłem to rozsądniej wyszło kupić nowe bo obręcze chińskie z w miarę lekkimi piastami novatec by były z 450 euro zaś nowe karboniaki Prime
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@4x80: wyszlo jakieś 900zl.
Pewnie to prawda, że skladanie kół samemu jest mało ekonomicznie, podobnie jak składanie samemu roweru, ale dla mnie liczyła się przede wszystkim zabawa, satysfakcja i to, że nauczyłem się czegoś nowego. Także przed nawet nie sprawdzałem po ile są gotowe koła.

Szprychy naciągałem na jakieś 115kgf wg mojego tensometru. Tensometr to jakiś ztto z ali - wiem, że są wątpliwości co do tego, czy jest dobrze skalibrowany,
upgrayedd - @4x80: wyszlo jakieś 900zl. 
Pewnie to prawda, że skladanie kół samemu je...

źródło: comment_1667229940sFCnIMcOR06ZLmyInY1YZY.jpg

Pobierz