Wpis z mikrobloga

Wykopki, jak oduczyć się machania nogami.
Robie to nieświadomie podczas wykonywania różnych czynności na siedząco - jak piszę tę wiadomość, jak pracuje, jak gram w gry.
Czasem przez to jak gram to potrafię nie trafić przeciwnika...
Współpracownicy wkurzają się bo im biurka latają a ja muszę ruszać stopami...
#zdrowie #psychologia #medycyna
  • 15
@Ketszot to może być efekt obniżonego napięcia mięśniowego. Na stare lata to nie wiem czy da się coś zrobić. U dzieci leczy się to fizjoterapią. Jak wbiłem do jednej fizjoterapeutki z córką to od razu powiedziała mi że ja też mam obniżone napięcie bo ciągle ruszam nogami. Moją żonę to machanie strasznie #!$%@?, a ja nic nie potrafię z tym zrobić, bo to jest silniejsze ode mnie.
@Ketszot: ja mam coś podobnego, jak siedzę i oglądam to sobie tak macham laczkiem w sensie klapkiem, najpierw ból dupy miała o to matka, potem różowe ale to silniejsze ode mnie. Lubię machać laczkiem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Odpowiem zbiorczo:
Lecze się na deprechę u psychiatry, chodzę tez na terapie.
8 lat na siłowni wiec raczej to nie kwestia mięśni.
Po prostu jestem #!$%@? jakimś i muszę #!$%@? nogami.
Ale miło, że niektórzy z was też są #!$%@?.
@Ketszot: Nierozpoznane ADHD? Albo zespół niespokojnych nóg który ma wiele przyczyn. Ruszanie się pomaga często przekierować część rozproszonej uwagi na coś innego i dzięki temu lepiej się skupić na zadaniu. Stąd biorą się "nerwowe tiki" u wielu osób, gesty wykonywane w emocjach a u osób z autyzmem "stimming", osoby z ADHD często mogą lepiej skupić uwagę jeśli czymś ruszają, machają nogą albo obracają kulki w dłoni.