Wpis z mikrobloga

@BadSebastian: Postać która wg mitologii urodziła wilka i węża, ale najważniejszy kolor skóry xD


@Harundo: nie wiem jak ty, ale ja grając lubię wczuć się w dany świat. Tu mamy świat mitologii nordyckiej, więc to oczywiste, ze człowiek spodziewa się brodatych wikingów i białych kobiet, często blondynek.
No ale wmawiaj sobie lewaku, że takie wpychanie na siłę wszedzie murzynów jest normalne i nie odnosi odwrotnego od zamierzonego skutku.
A niby dlaczego? Bo domyślnym kolorem skóry jest biały i trzeba mieć specjalne uzasadnienie, aby móc dać kogoś z nieco większą ilością melaniny w organizmie? xD


@aegispolis: Dlaczego wszelkie współczesne rimejki mają główną postać czarną choć cała historia była obsadzona w realiach europejskich (tak, dotyczy się to nawet bajek i mitologii) gdzie czarnych wtedy nie było.
Dlaczego nie wstawia się postaci żółtych i skośnookich? Dlaczego ten typ człowieka nie ma problemów
serialach takich jak Koło Czasu, Wiedźmin i Pierścienie Władzy?


@Uberyzator: Nie oglądam takich rzeczy, to się nie wypowiem. Ale tak, w adaptacjach fikcyjnych historii nie płakałbym o kolor skóry postaci.

z kultury która ich wymyśliła, chyba że wyraźnie zaznaczono inaczej.


@B44M: Po czym wnosisz? Ktoś z tej kultury zaznaczył, że tak powinno być, czy sam sobie wymyśliłeś? No i kto ci broni zmieniać fikcyjne historie?

Dlaczego wszelkie współczesne rimejki mają
Kurde czemu każdy jeden chce być taki mundry, a wychodzi zawsze urażony płatek śniegu i stek chochołów xd


@aegispolis: nie jestem urażony tylko zadaję pytania.
Biali nie mają bólu dupy o brak białych w Bolywoodzie i Nollywoodzie. Żółci nie mają bólu dupyo brak azjatów w Holywoodzie. Za to czarni jak rasiści mają ewidentny bół dupy i kręcą dymy jak gdzieś nie ma czarnego
nie jestem urażony tylko zadaję pytania.


@xqwzyts: Pytania z tezą. To dość istotna różnica, nie sądzisz?

Za to czarni jak rasiści mają ewidentny bół dupy i kręcą dymy jak gdzieś nie ma czarnego


@xqwzyts: Za to w Polsce jakoś tych czarnych mających o to ból tyłka nie widzę, a białych o sytuację odwrotną - masz tu przykładów kilka, w tym wątku, z opem włącznie. A to w stanach to i
@aegispolis:

serialach takich jak Koło Czasu, Wiedźmin i Pierścienie Władzy?

Nie oglądam takich rzeczy, to się nie wypowiem. Ale tak, w adaptacjach fikcyjnych historii nie płakałbym o kolor skóry postaci.


W mojej ocenie jest to podobny przypadek jak tutaj. Na przykładzie powyższych seriali: próba przełożenia jeden do jednego multikulturowości Nowego Jorku na społeczności wzorowane na średniowieczne izolowane (bądź izolacjonistyczne) grupy ludzkie (Harfootowie, mieszkańcy Dwóch Rzek etc.) jest nielogiczne i u średnio
Aby dawać #!$%@? o kolor skóry postaci w grze?


@aegispolis: w sumie #!$%@? bo i tak w to nie zagram, ale #!$%@?łbym się np. gdyby zrobili czarnowłosego geralta. I równie odrzucałoby mnie to gdybym widział w grze, filmie czy innym dziele kultury przedstawiającym np. afrykańskie plemiona na siłę wciskanych białych ludzi xd
Bo byłoby to zdecydowanie aklimatyczne dla takiego dzieła xd
@aegispolis: jak widać dla twórców było dużo "#!$%@? o kolor skóry" bo gdyby mieli to gdzieś, to zrobili wszystkich jasnoskórych.


Płatki śniegu xD
Prosze cie. Ty zostaniesz raz zmisgenderowany i już dostajesz nerwicy lękowej.
@BadSebastian najlepsze jest to że to nie jest nerwica lękowa lecz obelga narcystyczna