Wpis z mikrobloga

Kurde cieżko nie będąc specjalistą, współpracuje na stażu z kimś kto nie jest zaznajomiony z marketingiem, bo jak rzuce jakiś pomysł, ktory np. powierzchownie widzialem na kursie, ale nie do konca wiem jak to wdrożyć, to okazuje sie ze osoba z którą wspolpracuje(programista apliakcji mobilnych) anwet nie wie w ogle o co mi chodzi i jak tu coś ruszyć

Czy ktoś z was miał do czynienia marketingiem aplikacji mobilnych?

#marketing #marketinginternetowy #ui #ux
  • 10
@essos: No nie dziwne, bo trochę mówicie różnymi językami ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale przy odrobinie dobrej woli z obu stron zawsze można się dogadać, tylko trzeba poświęcić na to trochę czasu, a z tym to chyba najtrudniej bywa bo dla wszystkich jest cenny.
@MieszamKaweOlowkiem: Tylko że on chyba prowadzi jednoosobową działalnosć gospodarczą.. Jak rozmawialem z nim przez telefon po zaaplikowaniu na staż, to mowil w liczbie mnogiej, "my robimy to i tamto" i przez to mialem wyobrazenie ze moze ma jakiś zespół, a wyglada na to ze jest sam i tylko cos komus zleca.

Jeszcze pół biedy, jak bym mogl cos robić i na necie patrzec co i jak (np. z tymi apliakcjami, bo
@essos: Aplikacja mobilna czy generalnie software to produkt jak każdy inny – ma swój model biznesowy, swoją grupę docelową, swoje kanały sprzedaży, swoje zalety, wady i swoją konkurencję. I tak jak każdy produkt, wymaga określenia strategii marketingowej i celów.

"Rzucanie pomysłów" to nie jest dobry pomysł na gadanie z kimś kto jest programistą i ma analityczny umysł. Czy wiesz wystarczająco dużo o aplikacji? Czy były robione jakieś badania rynkowe? Jaki jest
@MieszamKaweOlowkiem: Dzięki za odpowiedź
NIe wiem czy były robione jakieś badania ani jaki ejst model biznesowy, ale moge podpytać (tylko w jakim celu konkretnie?)

Co do grupy odbiorców, byliby to pasażerowie pociagów i ludzie ktorzy chcą nawiazywac nowe znajomości(umozliwiala by to aplikacja) wiec pewnie raczej w młodszym wieku.
Jeśli chodzi o cele, to chyba jak w kazdej aplikacji, zarabianie pieniedzy i w przyszłosci mialyby widnieć tam reklamy, a jesli aplikacja stałaby
NIe wiem czy były robione jakieś badania ani jaki ejst model biznesowy, ale moge podpytać (tylko w jakim celu konkretnie?


@essos: gdybyś był przed kursem to bym nawet opowiedział, ale tu sytuacja wydaje się beznadziejna.

Powiedz mi tylko, czy na zwykły chłopski rozum nie wydaje Ci się że powinieneś się dowiedzieć możliwie jak najwięcej o produkcie który masz promować? A Ty chcesz "podpytywać"?

wiec pewnie raczej w młodszym wieku.


@essos:
Powiedz mi tylko, czy na zwykły chłopski rozum nie wydaje Ci się że powinieneś się dowiedzieć możliwie jak najwięcej o produkcie który masz promować? A Ty chcesz "podpytywać"?


@MieszamKaweOlowkiem: A co konkretnie ma wiedzieć, wiem co to za aplikacja i do czego. Przeciez wiesz ze jestem specjalistą, czemu mi takie ogolniki rzucasz