Wpis z mikrobloga

#news Słyszeliście o tym? Hitem sprzedaży w Polsce jest wtyczka USB udająca, że pracujemy z domu. Vaydeer Mouse Mover - ta mała wtyczka USB to aktualnie numer jeden polskiego Amazonu w kategorii myszy komputerowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak to działa?
Urządzenie podłączamy do biurowego sprzętu, a następnie włączamy fizycznym przyciskiem na obudowie. Od tego momentu Vaydeer symuluje ruch myszą, angażując wirtualny kursor. Jego pozycjonowanie ma odwzorowywać naturalne ścieżki ruchu podczas pracy biurowej, z kolei przyciskiem na boku można przełączać się między kilkoma różnymi wzorami ruchu, dopasowanymi do konkretnych sposobów korzystania z laptopa. Kupicie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli szukacie pracki w trybie romote ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:https://tiny.pl/wfkl1

#justjoinit #programowanie #programista15k #programista25k #pracait #technologia #javascript #css #html #python #java #php #ciekawostka #programista100k #praca #pracait #programista #praca #justjoinitoferty
  • 32
powiedz gdzie pracujesz żebyśmy omijali ten kołchoz szerokim łukiem. Nie jedno korpo przerobiłem i nigdzie żadnego monitorowania nie było. Nawet tam gdzie nie miałem uprawnień admina i generalnie uja mogłem zrobić na samym pc.


@missioncritical: Nie moge... Moge tylko potwierdzic trend.

@globalbus: nie powiedziałeś niczego czego bym nie wiedział. Urządzenie jak to powyżej jest rozpoznawane przez system pewnie jako mysz lub klawiatura.

@SlavedWizard: jak nie możesz, to są to tylko bajki z mchu i paproci. Nie słyszałem by ktoś w poważnej firmie chciał tak dokładnie monitorować co robią pracownicy. To jest przyznanie się do tego, że kadra menedżerska jest do niczego i jest niepotrzebna.
@globalbus: nie powiedziałeś niczego czego bym nie wiedział. Urządzenie jak to powyżej jest rozpoznawane przez system pewnie jako mysz lub klawiatura.


@missioncritical: no i zajebiście, ale po vendor id można rozpoznać, że to raczej nie jest myszka, mimo implementacji profilu HID.