Wpis z mikrobloga

#pracait #praca #serwerownia #programista #programista15k #programista30k #admin #helpdesk #pracbaza #korposwiat #studia #studbaza

Cześć Mirki,
Ogólnie to aktualnie nudzi mi się w korporacji, więc robie sobie #studiapo30, żeby przebranżowić się w mityczne it żeby dużo zarobić i mało robić. Już pierwsze półtora roku studiów minęło i będę musiał za 3-4 miesiące szukać jakichś praktyk i tym samym zwolnić się z #korpo.
Muszę powoli wybrać już konkretną ścieżkę w IT i tak się zastanawiam - nie wydaje się wam, że bycie takim programistą to niewiele się różni od bycia - no nie wiem jak to nazwać - takim robaczkiem do pchania roboty? W sensie jesteś wyrobnikiem, rozliczanym z zadań, kontrolują co robisz, ile robisz, kiedy robisz do tego sprinty, daily, review i meetingi - a ja to w pracy lubię tak - jak to ładnie powiedzieć, prześlizgać się przez dzień.
I tak sobie myślę, czy administracja IT nie jest wlasnie lepsza pod tym wzgledem - że jest więcej okazji by się właśnie tak "prześlizgać" pzez dzień albo i tydzień niewiele robiąc? Jak to jest w programowaniu? Wydaje mi się, że tam ostro kontrolują pracę, co myślicie?
@Ynfluencer, bo dużo wiesz.
  • 14
sensie jesteś wyrobnikiem, rozliczanym z zadań, kontrolują co robisz, ile robisz, kiedy robisz do tego sprinty, daily, review i meetingi


@HeavyMagicMissle: tak i nie. Odwracając pytanie: czy malarz jest wyrobnikiem? W końcu jego rolą jest namalowanie tego co chce klient przy jego wskazówkach. Praca programisty jest przez pewien sposób twórcza, bo duża część pracy to kombinowanie i wymyślanie tego jak co ma działać. Do tego sposobów na ile można coś zrobić
@Mackwi:

tak, programista to zwykly robol, gratuluje odkrycia


widziales kiedys robola, ktory w piatek o 20 uczy sie swojego fachu? idzie do ogrodku kopac rowy? albo hydraulika ktory sobie kibel rozkreca dla nauki? taki sam #!$%@? robol xdd
@NieRozumiemIronii: Nie chodzi w tej analogi o to, że pracuje fizycznie tylko o to, że jest nisko w hierarchii decyzji, a co za tym idzie być może jest mocno nadzorowany i mało słuchany? Jasne, że dużo zarabia, że może zmienic pracę itd. - ale nie o to tu chodzi.
A właśnie taka mocno nadzorowana praca dla ludzi o słabej etyce pracy jak ja powoduje mnóstwo niepotrzebnych konflktów. Wole zarobić mniej, ale
@HeavyMagicMissle obecnie robie wszytko po trochu - ponad 400 komputerow do zarzadzania, srednia firma - AD, troche konfiguracji klientow, serwerow, jakies skrypty, raporty bezpieczeństwa, systemy metryczne. Korpo duze w tech support mnie zniszczylo, to poszedlem do mniejszej firmy. Glownie hardware naprawiam i konfiguruje sprzet, AD i ucze sie SQL trochę. Ogolnie spoko, ale duzo rzeczy kumam malo i sie ucze kazdego dnia czegos nowego, pewnych schematów firmy.