Wpis z mikrobloga

Słucham sobie wywiadów z ludźmi, którzy uciekli z Ukrainy po wybuchu wojny. M.in. Raport o stanie świata i podcast Kuźniara. Zabawne jak polscy redaktorzy silą się na mówienie "W Ukrainie", a kilka sekund później Ukrainiec czy Ukrainka mówi "NA Ukrainie". ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ludzie, którzy siłą wepchnęli nam w usta termin "w Ukrainie" zwyczajnie się zbłaźnili. Jak zwykle.

#bekazlewactwa #lewackalogika #ukraina #jezykpolski
  • 19
To tak kuje w uszy. Tego się słuchać nie da. Nie wiem jak określić osobę co na siłę próbuje przepchnąć termin w ukrainie, fajnopolak?


@Leszcz_Bagienny: prościej - idiota. Może z tydzień temu widziałem rozmowę między dwoma wykopkami na ten temat. Jeden z nich argumentował to tym, że "na" stosuje się do krajów wyspiarskich i takich, które nie są niepodległe. Drugi zapytał - "dlaczego w takim razie mówi się: na Litwie, na
@USSCallisto: Twój wpis jest tak głupi, że nie wiem jak go skomentować. Rosjanin też powie ''na Ukrainie''. A Anglik powie ''in Ukraine''. Dlaczego uważasz, że Ukrainiec dobrze posługuje się polskimi przyimkami (zwłaszcza, że sam pokazujesz, że ich nie rozumiesz)?