Wpis z mikrobloga

Obietnice PO:

4 x Tak:
- zniesienie immunitetu parlamentarnego - nie pykło,
- likwidacja Senatu - nie pykło,
- jednomandatowe okręgi wyborcze - nie pykło,
- ograniczenie liczby posłów o połowę - nie pykło

750 tysięcy podpisów obywateli poszło do kosza.

3 x 15:
- VAT 15% - nie pykło,
- PIT 15% - nie pykło,
- CIT 15% - nie pykło

- "Pewnym ukoronowaniem działań na rzecz przywrócenia gospodarce pełnej stabilności i zdolności do szybkiego wzrostu będzie przyjęcie przez Polskę wspólnej waluty europejskiej, czyli wejście do strefy euro" - nie pykło,

- "Modernizacji, i to jest także priorytet mojego rządu, wymaga infrastruktura polskich kolei. Pasażerowie mają prawo do czystych dworców, punktualnych, szybkich pociągów, a kolejowy transport towarowy musi mieć warunki do konkurowania z innymi formami przewozu." - nie pykło,

- "Dług publiczny nie może narastać w takim tempie, jak do tej pory" - nie pykło,

- "W ciągu kilku lat budżet należy doprowadzić do stanu bliskiego równowagi." - nie pykło,

- "Zamiast toczyć długotrwałe i paraliżujące spory o sens polskiej reformy emerytalnej, chcemy ją jak najszybciej dokończyć. Odpowiednie projekty zostaną przedstawione Wysokiej Izbie w ciągu pierwszych stu dni funkcjonowania rządu. […] Inne elementy zamykające reformę emerytalną powinny być przyjęte w formie rozwiązań do połowy 2008 roku." - nie pykło,

- "Chcielibyśmy uzyskać takie efekty, jak choćby likwidacja części dokumentów identyfikacyjnych, na przykład przez wprowadzenie tak zwanego e-dowodu osobistego, a więc elektronicznego w internecie" - nie pykło,

- "Powszechność dostępu do świadczeń zdrowotnych wymaga istotnych zmian w systemie ubezpieczenia zdrowotnego. Będziemy chcieli podzielić Narodowy Fundusz Zdrowia na konkurujące między sobą instytucje ubezpieczenia zdrowotnego". - to się udało... żartowałem, nie pykło,

- "Przysięgam Polakom, że każdy kto w moim rządzie zaproponuje podwyżkę podatków, zostanie osobiście przeze mnie wyrzucony" - hehe, nie pykło,

Tu możesz stracić 3 godziny swojego życia: https://www.youtube.com/watch?v=WjXdMQSVp1Y

Wystarczy, szkoda czasu na rudego.

PS. Zapraszam do rzeczowej dyskusji, jeśli ktoś mnie ma zamiar wyzywać od pisowców czy inny konfederatów to niech idzie na onet.

#polityka
  • 17
Jest wytrawnym politykiem, potrafi uporządkować dwór by każdy był zadowolony by nachapać państwową kasę. Opłacalność siedzenia na niemieckim kolanie i odbierania pakietu modernizacji skończyła się wraz z 24 lutego 2022. Jego polityka zagraniczna, jak i jego pomysły na kampanie wyborczą są nie do zaakceptowania
@drdip: ja też tak mogę, problem w tym że to będzie zwykła manipulacja, jak jesteś taki niby rzeczowy to zrób podsumowanie tego co przez 8 lat udało się zrobić bo było tego sporo, inaczej pis nie mógłby podnieść minimalnej
@drdip: Czytajac to cos powyzej, autor chcial by bylo rzeczowo... Dajmy sobie spokoj i szukajmy patrona. Mental polaków jest murzysko-zaborowy. Nie potrafimy wydukać własnego zdania, wolność to dla nas za wysoka półka
@drdip: @krytyk__wartosciujacy: jak będzie o PiS to wołaj.

W sumie o Konfederacji też by można było. Ci co prawda sami nie rządzili, ale mieli wejść do sejmu, żeby przepychać gospodarcze ustawy. A wiemy jak wyszło, głosowanie razem z PiS za ustawami kościelnymi, katolickimi i zamordystycznymi.