Wpis z mikrobloga

Dziś kupiłem ETF akumulacyjny na obligacje amerykańskie z długim terminem zapadalności z powodu spodziewanego przeze mnie zatrzymania cyklu podwyżek stóp w USA i widocznego na horyzoncie za jakiś czas planu już ich obniżania. Ticker DTLA (kwotowane w USD na LSE) pełna nazwa to iShares $ Treasury Bond 20+yr UCITS ETF. ISIN nie mam pod ręką, ale jak ktoś potrzebuje to napiszcie komentarz.
Z racji skłonności do ryzyka kupiłem te z najdłuższą zapadalnością, w czasach spadku stópek będą notować one najwyższe wzrosty. Z drugiej strony, jeśli będzie dalszy cykl podwyżek stóp, to w zasadzie będą notować one najwyższe spadki wśród obligacji T-Bonds.

#ikze #portfel #pasywnyinwestor
#pociagdozyskow #gielda #inwestowanie #pieniadze #oszczedzanie #ike #ikze #pasywnyinwestor #dolar #emerytura #etf
  • 10
  • 2
@KazimierzWielki: @Greggi no właśnie po polsku w moim przekonaniu akumulacyjny to dobre słowo. To taki, którego dywidenda jest reinwestowana. Po angielsku to Accumulating. Zatem DTLA to Accu o ISIN (IE00BFM6TC58) https://www.justetf.com/en/etf-profile.html?isin=IE00BFM6TC58

W odróżnieniu od Distributing, czyli taki co wypłaca dywidendę.
Jego odpowiednik Distributingto jest IDTL (ISIN: IE00BSKRJZ44) https://www.justetf.com/en/etf-profile.html?isin=IE00BSKRJZ44

Dlaczego Accu na IKZE? No limit IKZE nie pozwala na duże zakupy i łatwe lawirowanie kasę dlatego pewnie coroczną dywidendę trudno by było
  • 0
@ProfesorChleb: ja mam przez konto maklerskie BOSSA.
Inwestomat ma fajny spis wielu ETF dostępnych przez polskich maklerów i tam możesz przejrzeć.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-4fo3txGNMK8OyIzdYqGilrcmGb81VHDtT0BVLD5BMY/edit#gid=12718933

IDTL (dystrybucyjny) jest dostępny w mBanku XTB i BOSSA. Zatem pewnie na IKZE mBanku też jeszcze można.
DTLA (akumulacyjny) jest dostępny w XTB i BOSSA. Zatem na IKZE BOSSA można.

z ETFami to jest tak, że możesz przejrzeć też analogiczny, który robi to samo i będzie dostępny akurat u
Wszystko pięknie łądnie, popieram, tylko spóźniłeś się o jakieś pół roku z tym. Zbieranie DTLA zacząłem we wrześniu i teraz powoli wypatruję kiedy wywalić.
No na razie szału nie ma. Nie mówię że nie urośnie, ale trochę spóźniony pomysł.

Byłoby super mieć ETF na długoterminowe amerykańskie obligi z hedgem do PLN.
@Candy @szcz33pan zakładając recesję w USA w najbliższych miesiącach, jakie ETFy na obligacje warto rozważać? takie na długie terminy zapadalności czy na krótkie? nie rozumiem jeszcze do końca działania ETF obligacyjnego
  • 1
@BrettyGood: ETF na dłuższy okres zapadalności #!$%@? się większą zmiennością. Jeśli rzeczywiście stopy zaczną spadać to więcej na takim zarobisz (i więcej stracisz na papierze, jak będzie dokładnie odwrotnie). ETF na krótszy okres zapadalności ma mniejszą zmienność. Jeśli jednak stopy będą mocniej podwyższane niż oczekuje tego obecnie rynek to mniej na tym stracisz.

Im mocniej rośnie rentowność obligacji tym niższa wycena ETF obligacyjnego, którego już posiadasz.
W sumie obligacje stałoprocentowe najtrudniej
szcz33pan - @BrettyGood: ETF na dłuższy okres zapadalności #!$%@? się większą zmienno...

źródło: Obraz7

Pobierz