Wpis z mikrobloga

@mati1990: nie wiem, ja wiem jak bym to ogarnął po stronie systemu jakbym miał taką potrzebę a nie z webgui. Pfsensa nigdy nie używałem bo freebsd to dla mnie trochę gówno jest xD

Druga sprawa to współczesne SSDki i tak są dosyć wytrzymałe. Nie wiem czy jest sens się aż tak #!$%@?ć.
@mati1990: przerabiałem ten temat. Ogólnie zależy do czego używasz tego ramdisku co tam trzymasz? Jeżeli możesz zaryzykować utratą tych danych w razie czego i one się naprawdę non stop zmieniają - czyli jest duża ilość non stop operacji I/O na nich to wtedy ma to jakiś sens. W zdecydowanej części przypadków nie ma i jest to upierdliwe, niebezpieczne dla danych trzymanych w tym ramdisku oraz może powodować rózne upierdliwości. Ogólnie nowoczesne
@rtp_diov: doczytałem, że chcesz tam przerzucić logi i tempy. Nie wiem czy dużo tych logów masz, ale ważne aby gdyby się coś #!$%@?ło miał przynajmniej trochę logów do diagnozy na dysku. tempy w BSD to nie działa out of the box? W Linuxie to działa out of the box /tmp , /run to tmpfs i aplikacje trochę danych tam sobie trzymają. tempy jak najbardziej mogą być w ram disku. Logi nie