Aktywne Wpisy

ChlopoRobotnik2137 +201
Dzień 1
I cyk, tak oto zaczynam swój trekking na #pacificcresttrail w ramach wypraw typu #zlomkiemprzezswiat tyle że bez złomka tym razem. Obecnie jestem w Campo na granicy meksykańsko - amerykańskiej . Mój cel to granica USA z Kanadą . Czeka mnie kilka miesięcy marszu ,przez pustynie, lasy i ośnieżone góry gdzie wejdę na wysokości ok 4009-4023 metrów ( forester pass). Przede mną ok 4300 km marszu .
I cyk, tak oto zaczynam swój trekking na #pacificcresttrail w ramach wypraw typu #zlomkiemprzezswiat tyle że bez złomka tym razem. Obecnie jestem w Campo na granicy meksykańsko - amerykańskiej . Mój cel to granica USA z Kanadą . Czeka mnie kilka miesięcy marszu ,przez pustynie, lasy i ośnieżone góry gdzie wejdę na wysokości ok 4009-4023 metrów ( forester pass). Przede mną ok 4300 km marszu .
źródło: image_picker_BE5EB367-D743-4F5B-B246-CE92923369D1-19890-000002038A766443
Pobierz
Artimeges +57





Chyba wpadłem w IT w tzw. złotą klatkę. Karierę zacząłem już dość dawno temu, poszedłem tam gdzie dostałem jedyną ofertę i tak trafiłem w dość niszowe technologie. Popracowałem tak kilka lat i doszedłem do seniora i zarobków 20k brutto. Problem w tym, że już rzadko kiedy dostaję jakieś nowe oferty, a jeśli już to zazwyczaj za gorsze pieniądze, więc nie mam zbytnio jak wskoczyć na wyższy level w tych technologiach.
Zastanawiałem się czy nie przejść np. na webdev, który jest na czasie, ale jak to sobie policzyłem:
- 1,2 lata nauki podstaw webdevu po godzinach
- rok pracy jako junior za połowę obecnej stawki
- 2,3 lata jako mid za porównywalne stawki
- dopiero po 5 latach wbijam na seniora i zarabiam lepiej, przy czym dalej to za mało na topowe stawki
Czyli razem około 7 lat zanim zacznę faktycznie lepiej zarabiać. Ja już pierwszej młodości nie jestem i chyba nie opłaca mi się już tyle czekać żeby więcej korzystać z życia. Tak ogólnie to nie chcę się żalić. Ja jestem skromny chłopak - stać mnie aktualnie na wynajem fajnego mieszkania, nie stare średniej klasy auto i wakacje za granicą. Sama praca jest ciekawa i satysfakcjonująca. Jestem ogólnie zadowolony z poziomu życia. Ale jak widać na pewnym etapie drastyczne zmiany niezbyt się opłacają więc dobrze planujcie swoją karierę, bo można się dać zakuć w "złote kajdany".
#programista #programista15k
─────────────────────
· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Wyślij anonimową PW do autora (niebawem) · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim
Druga opcja to tech/team lead
Po drugie nigdy nie zmieniaj z myślą, że idziesz na juniora i musisz się piąć od nowa. Idziesz z nastawieniem, że jesteś senior, wiele rzeczy już widziałeś i może nie umiesz jakiejś technologii, ale ostatecznie nie za to się płaci. Oczywiście, że łatwiej jest tak zmienić w obrębie korpo, but still... Znam ludzi, którzy przesiadali się
@mirko_anonim: czyli ile to niby jest zl + vat / h?
ach te problemy programistów cobola...
─────────────────────
· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer