Wpis z mikrobloga

Odwiedziłem babcie w związku z weekendem majowym itd. Jako, że mam 27 lat oczywiście musiało paść pytanie:
- A gdzie ty synek teraz pracujesz?
Ja na to odpowiadam, że:
- Dalej pracuje zdalnie babciu, tak jak pracowałem
Opowiedziałem oczywiście zdawkowo bez wdawanie się w szczegóły, ponieważ wiem, że to byłoby próżne tłumaczenie.
Ona na to odpowiada z zażenowaniem i rozczarowaniem w oczach:
- I dalej siedzisz od rana do wieczora przed tym komputerem?

Ja pierd*** starsi ludzie to jest jakiś matrix. Dla nich praca, która nie jest fizyczną to nie praca. Bo przecież uczciwa praca to taka po której w wieku 50 lat jesteś wrakiem człowieka

EDIT: Syn koleżanki, który odpadł na 1 roku studiów inżynierskich z PWr i postanowił zostać hydraulikiem uchodzi za wzór zaradności

#programowanie #programista15k #frontend #it
  • 102
@Rufurege1: a ty wielki pan po studiach na każdym kroku próbujesz się dowartościować kosztem innych ludzi. Nawet starych i nie ogarniętych." Pan ja mam studia i nie muszę wychodzić z domu #!$%@? mać". A zobacz tamtemu uszy odstajo pewnie matka piła w czasie ciąży, ale beka Mati. Gardzę takimi jak ty obsrany wykopku.
@Rufurege1: Szkoda, że tak masz. U mnie dziadkowie całe życie ciężko harowali na roli, a mimo to bardzo się cieszą i są ze mnie dumni, że mogę sobie pracować w samych majtach z domu.
Ja pierd*** starsi ludzie to jest jakiś matrix. Dla nich praca, która nie jest fizyczną to nie praca.


@Rufurege1: Martwi się o Ciebie bo Twoje ciało nie ma żadnej aktywności fizycznej a Ty myślisz, że ona nie rozumie na czym praca polega XDDDDDD
@Rufurege1: z doświadczenia wiem że ze starszymi ludźmi jak i dziećmi możesz jasno wytłumaczyć jeżeli tylko nie masz bullshit job. Np ma babcia pralkę i program do prania łagodnego -no ja to robię tylko nie dla pralki tylko i tunpodjaesz maszynę i czemu słuzy. Albo korzysta babcia z banku to ja tworzę te ekrany co są w bankomacie tylko tak by każdy mógł to na telefonie uzyskać i zrobić przelew z
@Rufurege1: spoko, ja usłyszałem od ciotki, że "zdalnie? aj taka tam praca z domu, nie musisz nic robić, ja to w biuuurze pracowałam i ciężko było" ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Pewnie to stare, tępe #!$%@? chlejace wóde ze szklanki jak 95% p0lakow 70+.


@RudyZibi: nie mierz innych swoją miarą

Ja pierd*** starsi ludzie to jest jakiś matrix. Dla nich praca, która nie jest fizyczną to nie praca.


@Rufurege1: widzę, że skorzystałeś ze stałego sposobu w gorące, czyli pocisk bo nielubianej grupie (kobiety, stare baby, rowerzyści itp) i zaraz masa plusuje.

Jak dla mnie, idziesz w kierunku zamkniętego umysłu jak twoja
@Rufurege1: to nie starzy ludzie tylko twoja babcia xD jak mojej powiedziałem że pracuje zdalnie to zapytała czy naprawdę tak można i powiedziała że fajnie teraz mamy i też by tak chciała jakby musiała pracować xD
Niestety nadal pyta kiedy jakąś p0lke przyprowadzę i wezmę kredyt ://
@ciachostko przecież to nie ja zacząłem kwalifikować ludzi tylko wspomniana babcia mirka. Ja wychodzę z założenia ze większość z nas pracuje dla pieniędzy - „by kupować sobie ładne rzeczy” aka chleb z pasztetem, a nie z powołania by iść do nieba. Jakbym mógł zarabiać więcej jako elektryk czy hydraulik to bym pewnie się przekwalifikował. Oczywiście nie twierdze ze byłbym w tym dobry albo mam predyspozycje. Ale tez mojemu koledze elektrykowi nie powiem
EDIT: Syn koleżanki, który odpadł na 1 roku studiów inżynierskich z PWr i postanowił zostać hydraulikiem uchodzi za wzór zaradności

@Rufurege1: No i zajebiście. Babcia wie kto to jest hydraulik. A wie co robisz klikając w kąkuter?

Ja czasami myślę, że u takich ludzi działa jakiś mechanizm wyparcia, na zasadzie, że skoro ja całe życie #!$%@?łam fizycznie za psi grosz to tym bardziej niemożliwie jest aby gówniorz, za klikanie w przycisk