Wpis z mikrobloga

Odwiedziłem babcie w związku z weekendem majowym itd. Jako, że mam 27 lat oczywiście musiało paść pytanie:
- A gdzie ty synek teraz pracujesz?
Ja na to odpowiadam, że:
- Dalej pracuje zdalnie babciu, tak jak pracowałem
Opowiedziałem oczywiście zdawkowo bez wdawanie się w szczegóły, ponieważ wiem, że to byłoby próżne tłumaczenie.
Ona na to odpowiada z zażenowaniem i rozczarowaniem w oczach:
- I dalej siedzisz od rana do wieczora przed tym komputerem?

Ja pierd*** starsi ludzie to jest jakiś matrix. Dla nich praca, która nie jest fizyczną to nie praca. Bo przecież uczciwa praca to taka po której w wieku 50 lat jesteś wrakiem człowieka

EDIT: Syn koleżanki, który odpadł na 1 roku studiów inżynierskich z PWr i postanowił zostać hydraulikiem uchodzi za wzór zaradności

#programowanie #programista15k #frontend #it
  • 102
@rimyi: po "XD" domniemywam, że masz 15 lat więc jeszcze w tobie nadzieja, że do matury zrozumiesz znaczenie slowa "wkrótce" i że za x lat sam takie oprogramowanie tworzące oprogramowanie pomozesz ludzkości przygotować. Bo to obecne jak wiadomo to dopiero początek drogi
@hu-nows: na szczęście mam trochę więcej, pracuję w tej branży od wielu lat i mam do powiedzenia trochę więcej niż typ, który atakuje personalnie każdego, kto się z nim nie zgadza i projektuje swoje fantazje. Chatgpt niczym nie różni się od copilota, który też jakoś nie zrewolucjonizował programowania

XD