Wpis z mikrobloga

Odwiedziłem babcie w związku z weekendem majowym itd. Jako, że mam 27 lat oczywiście musiało paść pytanie:
- A gdzie ty synek teraz pracujesz?
Ja na to odpowiadam, że:
- Dalej pracuje zdalnie babciu, tak jak pracowałem
Opowiedziałem oczywiście zdawkowo bez wdawanie się w szczegóły, ponieważ wiem, że to byłoby próżne tłumaczenie.
Ona na to odpowiada z zażenowaniem i rozczarowaniem w oczach:
- I dalej siedzisz od rana do wieczora przed tym komputerem?

Ja pierd*** starsi ludzie to jest jakiś matrix. Dla nich praca, która nie jest fizyczną to nie praca. Bo przecież uczciwa praca to taka po której w wieku 50 lat jesteś wrakiem człowieka

EDIT: Syn koleżanki, który odpadł na 1 roku studiów inżynierskich z PWr i postanowił zostać hydraulikiem uchodzi za wzór zaradności

#programowanie #programista15k #frontend #it
  • 102
@Ulic_Qel_Droma: no jednak przydałaby się społeczna aprobata dla wykonywanej pracy. Zapytaj ruskiego żołnierza czy żyje dla siebie czy poklasku świata. Albo prezentera TVpis. Ten akurat może szczerze chwalić się babci ze swoich osiągnięć
@hu-nows: ja znam liczby, Ty atakujesz trochę personalnie, nie wiem po co.

Handel sobie radził przez tysiące lat, jednocześnie generując ogromne koszty. Dzięki systemom informatycznym można skracać łańcuchy dostaw, zmniejszać liczbę pośredników, skracać czas kosztownego magazynowania towarów, sam obrót towarami jest mniej kosztowny i wygodniejszy.
Stanowisko programisty pozwala eliminować zbędne stanowiska ludzi którzy marnowali swoje życia na ręczne liczenie obrotu.
Korporacje, spółki i jdg są elementem gospodarki, dlatego optymalizując ich procesy
@MilionoweMultikonto no chyba że masz dwie lewe ręce do majsterkowania jak ja. Wtedy albo dajesz sobie spokój albo miej pod ręką kasę na naprawę szkód wokół zanim się nauczysz.

Więc mam nadzieję, że zdążę zarobić na tyle, że spłacę mieszkanie zanim mnie AI zastąpi.