Wpis z mikrobloga

niezawodność rdzewienie koszty napraw żywotność silników itd


@PanTokarz: jeśli chodzi o te kryteria, to Croma 8v, niezajebywalne.
Skorodowanej jeszcze nie widziałem(moja to 2009 rok).
120KM jest absolutnie wystarczające wkoło komina, na trasę, a i wcisnąć na šwiatłach.
16v to już zdecydowanie większe koszta napraw, i więcej potencjalnych problemów(o ile wystąpią).
No i najważniejsze w Cromie, comfort jazdy. ()
Absolutnie polecam.
@PanTokarz ja miałem scenica ale z 2 litrową benzyną z lpg, w wersji 7 osobowej, jeździ się pięknie, nie zdzewieje o ile nie był walony i naprawiany w stodole, wdzięczne auto, auto się nie psuło - oprócz takich tematów typu części zawieszenia, klocki, czyli zwykłe zuzycie to było spoko, ceny nie powalały jakoś szczególnie - były normalne. W scenicu musisz zwrócić uwagę na dwa tematy - w zależności od roku produkcji -
@PanTokarz: scenica. Fiat to fiat, zawsze będzie coś urwane, upalone, cieknące, a na końcu podłoga zgnije. Dla ścisłości, nie jestem fantastą miałem alfę, Lancie i mam aktualnie fiata, do którego zaraz podłączam komputer bo od ostatniej awarii minęło już #!$%@? ze 2 tygodnie i już jakiś check nowy się pojawił...
@PanTokarz 15 letni scenic? xD #!$%@? Chłopie to auto od 10 lat już nie nadaje się do jazdy xD Elektronika w tym aucie jest już 7 raz wymieniona i dalej nie dziala xD

Bierz Fiata, ja tej marki nie lubię bo wg mnie to auta bezpłciowe ale to się rzadko psuje, a i naprawy w jako takiej cenie.
@PanTokarz: Oba auta są super, musiałbyś wsiąść, obadać i się przejechać. Croma mimo że dużo pewniejsza i bezpieczniejsza w zakupie to typowa nudna kolumbryna, zaś Scenic to bardzo wygodne, zgrabne, cholernie sprytne i zwinne pudełeczko, no i już z rocznika gdzie poprawiono niemal wszystko. U mnie w okolicy wszyscy Janusze przesiedli się z Passatów na Sceniki i nikt nie narzeka, wręcz na przekór wszelkim stereotypom.
Fiat to fiat, zawsze będzie coś urwane, upalone, cieknące, a na końcu podłoga zgnije. Dla ścisłości, nie jestem fantastą miałem alfę, Lancie i mam aktualnie fiata


@magicznyfred: o, witam kolegę. miałem alfę, mam fiaty, lancię już prawie kupowałem. xD
jakie miałes/masz modele tych autek, które roczniki?
@dos_badass Alfę 156 TS chyba 1998 (miałem ją jakoś w latach 2006-2007, więc "kilkuletnia"). Lancię Lybrę 1999 fajny rodzynek z przebiegiem 80tys km od niemca rocznik 1927( ͡º ͜ʖ͡º) - kupowałem jak miała 14lat, sprzedałem jak miała 17 - oba te auta miały piękną podłogę, do póki się w nią punktakiem nie postukało - do tego wszystkie ramy pomocnicze pognite - masakra. Fiata 500 mam salonowego rocznik
@magicznyfred: miałem ta alfę, 1999. progi po reperaturkach, reszta zdrowa.
na Lybrę chorowałem jak #!$%@?, byłem juz po nia, ale koniec końców, baba mnie ode złego odciągneła.
mapsensor to się wyjmuje i czyści, i będzie pan zadolowony. ;P
no ale jak ałt of rencz, to może kwestia przewodów, i sygnał słaby lub jego brak.
@PanTokarz: @PanTokarz z tych 2 wybrał bym crome ale w manualu, zrobiłem taka z 2006r 1.9 150km jakieś 5-8k km. Wygodne, całkiem zwinne nudne auto do jazdy na codzień. Poza tym błędem skrzyni biegów który wywala po 20-30km jazdy nie było by się o co przyczepić. Wymieniony silnik, wymieniona skrzynia biegów automatyczna, alternator, akumulator pół instalacji elektrycznej a ten dalej wywala błąd w losowym momencie.