Wpis z mikrobloga

Przez rok schudłem jakieś 12 kg, poprawiłem sylwetkę ale bebzun dalej galaretowaty. Generalnie moja sylwetka to "skinny fat" przez aplikowanie we mnie sterydów na astmę w dzieciństwie, za dziecka byłem szczupły jak ektomorfik. Jednak po sterydach wywaliło mi bebzun i miałem problemy z siłą w rękach.
Chciałbym się dowiedzieć czy ten nadmiar skóry się wchłonie jeżeli dalej będę trzymał względnie dietę (nie obżeram się i pilnuję jedynie białka) to czy jest szansa na pozbycie się galarety i uformowanie kraty na brzuchu (choć ta nie jest konieczna).

#silownia #mirkokoksy #mikrokoksy #dieta
  • 11
  • Odpowiedz
@scomander: Nie ma czegoś takiego jak skinnyfat i ektomorik, po prostu organizm Ci odkłada większość tłuszczu na brzuchu jak każdemu innemu człowiekowi. Sterydy na astme nie mają z tym absolutnie nic wspólnego, ulanie się to po prostu wieloletnie zaniedbanie. Co do skóry to jeśli nie jesteś chorobliwie otyły to nie powinno zostać żadnej wiszącej skóry jak schudniesz. A "kraty" na brzuchu się nie formuje, to są po prostu mieśnie które trzeba
  • Odpowiedz
@scomander: Tam gdzie miałeś najwięcej tłuszczu zaczynając odchudzanie tam tłuszcz zejdzie do zera na samym końcu więc przy twojej sylwetce dojdzie do sytuacji gdzie będziesz wyschnięty na całym ciele a i tak będziesz musiał dalej redukować do oporu aż wszystko zejdzie z brzucha.
  • Odpowiedz
@stulejan_perspective: są różnice w budowie ciala i dystrybucji tkanki tłuszczowej oraz mięśniowej inaczej wszyscy by wyglądali tak samo.

Dużym nadużyciem i niewiedza jest stwierdzenie że sterydy kortykoidowe nie miały ABSOLUTNIE wpływu na to. Nie wiem co dokładnie dostawal, ale leki tego typu wpływają zarówno na ochotę do planowanej i nieplanowanej aktywności fizycznej oraz na regulacje apetytu i głodu więc na przyjmowanie pokarmu.

Mimo wszystko pozostaje trening siłowy i oscyolowanie wokół zera
  • Odpowiedz
  • 0
Nie ma czegoś takiego jak skinnyfat i ektomorik


@stulejan_perspective: oczywiście, że jest. Są to nazwy sylwetek ludzkich, które napisałem dla porównania.

Sterydy na astme nie mają z tym absolutnie nic wspólnego


@stulejan_perspective: właśnie mają i to dużo, @Wizun opisał lekkie szczegóły

Generalnie jeżeli uważasz że już schudłeś wystarczająco a dalej nie jesteś zadowolony z sylwetki to prawdopodobnie chodzi o to że mięśnie masz za małe więc trening siłowy by się
  • Odpowiedz
@IceBeast: z dupy w sumie
No ogólnie jak ćwiczysz na silce to ciężko mieć 90kg przy np 180cm naturalnie
Zazwyczaj jak się ćwiczy to już coś widać

Idź na siłkę
Dieta siłownia
I schudnij do 68 najpierw
  • Odpowiedz