Wpis z mikrobloga

Wykopki
Pracuje jako automatyk serwisant, a studiuje informatyke w Brytyjskim Uni. Wlasnie skonczylem pierwszy rok i tu pojawia sie problem.. Zeby awansowac i isc droga automatyki dalej na pozycje Automation Engineer potrzeba albo wyksztalcenie techniczne elektryka/inzynieria lub studia w tym kierunku - na techniczne srednie juz rzad kaski nie da bo mam ukonczony CertHE wiec pozostaloby zaczac studia inzynieryjne od pierwszego roku lub konczyc informatyke jeszcze 2 lata i szukac pracy a nowym kierunku. I jedna i druga opcja kusi..
Jesli kontynuuje informatyke musze tez wybrac specjalizacje, opcje sa takie:
Software
Web Development
Cyber Security
Networking
Szczerze to wszystkie opcje mi sie podobaja i dlatego tez nie moge zdecydowac. Jakie porady expertow?
#programista15k
#praca
#uk
#emigracja
  • 9
  • Odpowiedz
@taki-tam-czlowiek: Trzeba by sprawdzić czego dokładnie planują uczyć, bo taki web development to co kilka tygodni są zmiany we frameworkach, do tego jest kilka zupełnie różnych narzędzi. Ja bym olał networking i wybrał software albo cyber security po sprawdzeniu czego uczą.
  • Odpowiedz
@wpiot:
Rok 2
Object-oriented Java programming
Web technologies
Managing IT: the why, the what and the how
Algorithms, data structures and computability

Rok 3
Web, mobile and cloud technologies
Software engineering
Machine learning and artificial intelligence
Your final IT Project
  • Odpowiedz
@groman43: ogolnie jest taka mozliwosc ale wiekszosc mojej nauki to nauka poza ksiazkowa.
Z automatyka jest taki plus ze juz obecnie pracuje sam i razem z inzynierami przy PLC itd wiec juz wychodzi na plus jako doswiadczenie i daje mi to prog wstepny do tego typu pracy, a z IT bedzie trzeba zaczynac kompletnie od zera.
  • Odpowiedz
@taki-tam-czlowiek: Nie wiem co dokładnie teraz robisz, ani jak wygląda praca inżyniera automatyka w UK. Natomiast to co sam widziałem w UK, nie napawa mnie optymizmem mówiąc delikatnie. Serwisanci na ślepo wymieniający części, ponieważ tak jest napisane w instrukcji oraz inżynierowie automatycy, którzy nie wiedzą co to jest równanie różniczkowe.
  • Odpowiedz
@taki-tam-czlowiek Zależy co chciałbyś dokładnie robić po IT, ale osobiście jakbym miał wybierać to spośród dwóch pierwszych, bo materiał mają zapewne bardzo zbliżony do siebie i ostatecznie dają podstawy w kierunku cruda. W dodatku mógłbyś liznąć modnego teraz ML, w którym można się fajnie pobawić, np. ja na studiach bawiłem się z wykrywaniem obiektów. Dwóch ostatnich osobiście bym nie brał pod uwagę, bo obydwa są do siebie również poniekąd zbliżone, a miałem
  • Odpowiedz
@taki-tam-czlowiek: nie patrz stricte na studia tylko co chcesz później robić.
A z racji tego, że nie wiesz co chcesz robić (jak większość, ja zmieniłem profesje w wieku 27lat) idź do doradcy zawodowego lub coacha. Niech Ci porobią testy osobowości to będziesz wiedział co Ci powinno bardziej podpasować;
z tego co piszesz Twoje 2 wybory będą się różniły praca (np jedna może być zdalna, druga nie) więc te aspekty mogą być
  • Odpowiedz
@groman43: Sorry ale nie bardzo rozumiem skad ty wziales tych inzynierow automatyki co nie znaja rownan rozniczkowych? Jestes pewny ze znasz ludzi z BEng z Automatyki ktorzy nie wiedza co to sa differential equations? Ja studiowalem przedmiot z zakresu nauk przyrodniczych i mielismy matme na pierwszym roku gdzie liczylismy calki i pochodne, a inzynierowie tego nie mieli na studiach? Poza tym sprawdzilem ranomowy uni np. Edge Hill i ich kierunek automatyki
  • Odpowiedz