Wpis z mikrobloga

Witajcie Miraski ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pytanie do osób młodszych do 25 roku życia xD

Czy ja jestem zbyt wymagający od życia i należy się z tym pogodzić, że tu strzyka tam pyka? XD dbam o siebie, ćwiczę, zdrowo jem, a i tak ciągle nie tak, a to w brzuchu coś zaboli, a to bark itp itd

Nie jestem wrakiem, ale czuje „dyskomfort” xD

Moje pytanie do osób poniżej 25 roku życia brzmi:

Jak się czujesz na codzień?

Opcja a) super, jak młody bóg, zero dolegliwości
opcja b) mam jak ty xD niby młody, a ciagle coś nie tak, a to boli łeb, a to plecy, a to coś tam i w kółko to samo
opcja c) czuje się jak dziadek stary, siły mało, energii mało, ciagle mnie coś boli, zamulony chodzę ehh

Sorry za spam tagami, ale chcę „złapać” dużo osób xD

#zdrowie #sport #mirkokoksy #mirkokoksy #warszawa #gdansk #poznan #lodz #krakow #wroclaw #szczecin #polska #heheszki #bydgoszcz #ciekawostki
Zimny-jak-lod - Witajcie Miraski ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pytanie do osób młodszych do 25 roku ży...

źródło: harold-choroba

Pobierz

Młode osoby do 25 roku życia, jak się czujecie xD

  • Opcja a 27.8% (47)
  • Opcja b 40.2% (68)
  • Opcja c 32.0% (54)

Oddanych głosów: 169

  • 19
  • Odpowiedz
@Zimny-jak-lod: no mi się zaczęło gdzieś tak w okolicy 25 właśnie, może nawet wcześniej. Teraz nie mam 30, a już łykam tabletki, żeby mi się kolagen odbudował, bo lekarz stwierdził, że zaraz zastrzykami będę kolana pompował. Przez nadmiar sportu oprócz stawów już od kilku lat odzywa się biodro.

Bebechy chwilę po 25 roku życia, a wzrok na studiach poleciał kompletnie. Na inżynierce siadałem w ostatnich ławkach na wykładach, a na magisterce
  • Odpowiedz
@Zimny-jak-lod urodzony z końcem lat 80' i czuje się świetnie No poza jednym przypadkiem w ktoeym odnotowałem jakiś czas temu spadek ciśnienia przez co kręciło mi się w głowie. Jeden, jedyny i w sumie to był pierwszy raz. Tak wiem, nie zaliczam się do grupy młodych, ale do gargamelów też mi trochę daleko. Nie mniej myślę, że to bardziej kwestia genetyczna, następnie to jak dbałeś o siebie za młodego i czy w
  • Odpowiedz
@Zimny-jak-lod: Jestem troszkę starszy niż podałeś, ale generalnie zero problemów poza zbyt przeciążonymi mięśniami brzucha. Ale no mam naprawdę sporo aktywności i ruchu. Ostatnio rower 100 km+, często po pracy taki 60 km+, street workout, ćwiczenia, piłka nożna itp. W zeszłym roku było tak, że wszystkich rzeczy miałem 6 dni w tygodniu i tylko jeden dzień tak naprawdę odpoczywałem. A no i jestem po rekonstrukcji ACL.
  • Odpowiedz
@Ogau: wiesz o tym, ze lykanie kolagenu, chondroityn itd, w sumie to zadne lykanie tabletek nie "odbuduje" kolagenu? :P lekarze często walą ścieme, a i tak są bezradni, tylko operacje moga cos pomoc, jesli sa ubytki w kolanie, tzw. chondromalacja.
  • Odpowiedz
@Zimny-jak-lod: jeżeli będziesz o siebie dbał to nawet w wieku 70+ możesz czuć się doskonale. Popatrz na tych dziadków, co na siłownię chodzą albo biegają w parkach. Jeżeli narzekasz na samopoczucie w wieku 25l to musisz się porządnie nad sobą zastanowić, bo przyczyn mogą być tysiące.
  • Odpowiedz
@dietetikko: lekarz stwierdził, że to jedyny lek, który POMAGA organizmowi w zwiększeniu produkcji kolagenu. Oprócz operacji są jeszcze zastrzyki.

Ja jestem jakiś dziwny, ale wolę słuchać lekarzy o dobrych opiniach, niż mądrości z internetu. Zresztą jakieś drogie te tabsy nie były, więc najwyżej nic się nie zmieni ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@dietetikko: jakbyś umiał czytać to już byś znalazł. Także no średni z ciebie autorytet ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chociaż ja też nie wierzę, że lek pomoże, ale póki nie ma skutków ubocznych to można szaleć
  • Odpowiedz
@Ogau: structum xD najwiekszy kit panie kolego, 500mg siarczanu chondroityny nie rozwiazuje zadnych problemow, chondroityna nie ma efektu odbudowania kolagenu. Nic nie ma, mialem kilka operacji na kolano, jestem w kontakcie z jednym z najlepszych ortopedow-chirurgow w Polsce. Medycyna nie ma za bardzo rozwiazania na ten temat, jedynie co jest skuteczne, to zbudowac "potezne" miesnie czworoglowe, ktore stabilizuja kolano, pozdrawiam
  • Odpowiedz
@dietetikko: okej panie doktorze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jakby co to kolana siadają mi właśnie przez potężnie używane mięśnie czworogłowe także dzięki za radę xD
  • Odpowiedz
@Ogau: niestety, taka jest prawda, tez chcialbym polknac tabletke lub przyjac zastrzyk i miec po problemie, ale coz zrobic, wierz w co chcesz, placebo czasem tez jest bardzo skuteczne, z fartem
  • Odpowiedz