Wpis z mikrobloga

#programowanie #kodowanie #backend #bazadanych #copilot #visualstudiocode #mongodb #ai #chatgpt #it #mysql #programista15k #bazydanych

Cześć Wykopowicze!

Jako programista, który aktualnie skupia się na nauce backendu i MongoDB, chciałbym podzielić się swoim doświadczeniem i zadać pytanie dotyczące narzędzia CoPilot do Visual Studio Code. Zastanawiam się, czy warto skorzystać z tego dodatku, zwłaszcza pracując głównie z bazami danych.

Czy posiadacie doświadczenia z narzędziem CoPilot? Czy uważacie, że jest przydatny dla programistów zajmujących się backendem i bazami danych? Czy może przyspieszyć rozwój zawodowy, czy może utrudnić samodzielną naukę?

Będę wdzięczny za Wasze opinie i doświadczenia związane z CoPilot oraz sugestie dotyczące innych narzędzi, które mogą być przydatne w pracy z backendem.

Aby podzielić się również kontekstem, jestem programistą znajdującym się między poziomem juniorskim, a midem. Do tej pory głównie pracowałem przy tworzeniu frontendu (PHP, WordPress, JavaScript), ale niedawno zaczęliśmy przenosić naszą bazę danych z MySQL na MongoDB. W związku z tym, skupiam się na nauce backendu i aktualnie koncentruję się na poznawaniu MongoDB, Node.js, Express, itd.

Dodatkowo, chciałbym zapytać Was, czy w mojej sytuacji warto rozważyć wykorzystanie dodatku do Visual Studio Code, czyli GitHub Co-pilot? Czy sądzicie, że inwestycja 10 dolarów miesięcznie w ten produkt byłaby dla mnie użyteczna?

Czekam na Wasze rady, opinie i sugestie!
  • 3