Wpis z mikrobloga

@MrBeast albo załatw transport mojej kobiecie tak żeby dojeżdżała 20 min do pracy jak teraz, bo na wsi raczej nie ma salonów piękności, a nawet jeśli są to tyle nie płacą
  • Odpowiedz
Drugie, to to że są masowo skupowane przez duże fundusze inwestycyjne, często zagraniczne lub Polacy zadłużają się na 30 lat kupując M3, bo są zakładnikami wysokich cen. W efekcie jak będziesz chciał zamieszkać w mieście wojewódzkim, to będziesz skazany na wynajem i nic nie kupisz na własność, bo pan Norweg skupuje całe bloki za gotówkę i nigdy Cię na to nie będzie stać.


@wonsz4954: xDDDDDDDDDDDDDD norwegowie marza by inwestowac w bloki
  • Odpowiedz
@wykopanywykopek: tylko jak to dzialalo to taka Warszawa byla miastem zamknietym od lat 50. Ludzie w adres zamieszkania sie wzeniali jak w obywatelstwo innego kraju a wiekszosc za mieszkania i tak placila bo dominowalo spoldzielcze budownictwo
  • Odpowiedz
@Gigamesh: no i co z tego, że dobrze płatne skoro dużo więcej wydasz na ich zakup, utrzymania i życie w tym wojewódzkim. Przejedź się po wsiach i zobacz jakie chałupy stoją - bogaci ludzie mieszkają poza miastami.
  • Odpowiedz
I co będziesz robił w tych innych miastach? Siedział na bezrobociu, bo niestety dobrze płatne pracą są głównie w miastach wojewódzkich.


@Gigamesh: dobrze płatna praca i podwładni prawem, nie towarem
  • Odpowiedz
W 2000 roku cena za metr to było około 3000 zł, minimalna 550 netto, dzisiaj 14k za metr - minimalna 2780 netto.

@stanleymorison: lepiej porównywać średnie bo one są dziełem popytu i podaży, minimalna jest ustawowa i może nie odpowiadać realiom.
  • Odpowiedz
Przecież jest mnósto mieszkań w całej Polsce za dużo mniejsze pieniądze.


@MrBeast: bo każdy pragnie siedzieć na bezrobociu na Podlasiu XD
  • Odpowiedz
@stanleymorison: sprawdziłem i w 20 lat pomiędzy 2000 a 2022 średnia krajowa wzrosła 3,3 krotnie, jeżeli cena metra mieszkania wzrosła ponad 5 krotnie to masz odpowiedź dlaczego dzisiaj sytuacja jest zła.
  • Odpowiedz